Kto z nas dzisiaj nie potrafi porozumieć się chociażby w jednym obcym języku? W przypadku kolejnych pokoleń jest to wręcz obowiązkiem bowiem współprace międzynarodowe i otwartość na świat wymaga od nas odpowiednich umiejętności komunikacyjnych. Oczywistym jest, że nadal króluje język angielski – właśnie dlatego w prywatnych przedszkolach, takich jak Pomarańczowa Ciuchcia kładzie się niezwykłe silny nacisk na tego rodzaju edukację.

Czy wiedzieliście, że dzieci dużo łatwiej i szybciej pochłaniają nową wiedzę? Lepiej też ją utrwalają w swojej pamięci, to właśnie dlatego tak ważne jest, by ich rozwój w aspekcie nauki obcych języków rozpoczął się wraz z nauką mowy ich języka ojczystego.

Podejmując decyzję o nauce naszej pociechy języka obcego warto zasugerować się metodą, jaka prowadzona jest między innymi w placówce, jaką jest przedszkole na Bemowie. W nim bowiem zajęcia językowe dla dzieci odbywają się każdego dnia. Tam nauka przy wykorzystaniu zabawy czy różnym sytuacji, w których konieczne jest używanie angielskiego to codzienność, którą dzieci lubią. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która nie tylko perfekcyjnie włada tym językiem obcym, ale ma również odpowiednio pedagogiczne podejście do samych dzieci. Początkowa nauka przebiega więc w systemie zabaw językowych, nauki wierszyków, piosenek, różnego rodzaju wyliczanek czy gier zespołowych. Taki rodzaj nauki pozwala na przyswajanie i osłuchanie dzieci a codzienna styczność z angielskim stanie się dla nich czymś zwyczajnym.

Ciekawe rozwiązanie stosuje wspomniane już przedszkole na Bemowie, które raz w tygodniu organizuje dodatkowe spotkanie z native speakerem, czyli osobą, dla której język angielski jest językiem ojczystym – dzięki temu dzieci muszą posługiwać się tym językiem aby rozpocząć komunikację z gościem na przykład podczas zabaw.

Warto wiedzieć, że na koniec edukacji przedszkolnej te najlepsze placówki organizują specjalne testy, które pozwalają ocenić umiejętności językowe dzieci. Pozwala to lepiej ukierunkować ich dalszą edukację.

Wybierając przedszkole pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę właśnie na edukację języka obcego – to on w dużej mierze będzie wpływał na przyszłość naszej pociechy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *