Jak wszystkim dobrze wiadomo Przemyśl to jedno z większych miast Polski, zwłaszcza w południowo-wschodnim rejonie naszego kraju. Przemyśl to również dawna stolica Województwa Przemyskiego oraz aktualnie miasto powiatowe. W mieście tym znajdziemy bardzo dużo różnego rodzaju atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają rzesze nowych podróżników. Zarówno krajowych jak i zagranicznych, w szczególności z Ukrainy, do której z Przemyśla jest bardzo niedaleko.

Przemyśl cenimy ze względu na niesamowite położenie. Okolica miasta jest bardzo piękna. Przemyśl usytuowany jest nad, wszystkim z pewnością znaną, rzeką San. Do tego otaczają go liczne lasy, jak również malownicze wzgórza. Jest to zatem świetne miejsce do odpoczynku, czy to weekendowego czy na dłużej. Z całą pewnością jest się tutaj gdzie zatrzymać. Hotele, miasto Przemyśl ma w całkiem sporej liczbie. Są to obiekty o wysokim standardzie, niestety cenach również, ale także hotele z niższej półki, gdzie ceny są całkiem przyzwoite.

Gdzie możemy się zatrzymać, jeśli nie chcemy zbyt dużo wydawać na hotel? Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem są pokoje gościnne lub pensjonaty, których także w Przemyślu jest bardzo dużo. Jeszcze innym rozwiązaniem noclegowym mogą być motele, bo je także znajdziemy w tym mieście bez problemu. Najczęściej wybieraną formą noclegu są oczywiście, ze względu na niską cenę, pokoje gościnne czy inaczej mówiąc kwatery prywatne.

Wśród zabytków zlokalizowanych w Przemyślu najczęściej odwiedzane przez turystów są takie miejsca jak Dworzec Główny, Zamek Kazimierzowski, Fortyfikacje czy Wieża Zegarowa. Jednak zabytki to nie jedyne atrakcje dla turystów odwiedzających to miasto. Równie dużą popularnością cieszą się tutaj licznie organizowane spływy kajakowe oraz pontonowe, jest także całoroczny tor saneczkarski, a w zimie mocno oblegany jest wyciąg narciarski.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *