Przemierzając autostrady i drogi szybkiego ruchu, bardzo często mijamy banery reklamowe, dzięki którym firmy zachęcają do skorzystania z usług, jakie oferują. Niewielu wie, że wybudowanie takiego baneru wymaga specjalnego rodzaju budownictwa, szeroko zakrojonych planów i zastosowania odpowiednich parametrów architektonicznych.

Doskonałym przykładem budownictwa specjalnego może być pylon reklamowy stawiany przy wjeździe do każdej stacji benzynowej. Takie banery najczęściej są wykonywane z elementów stalowych, które po odpowiednim zespawaniu tworzą stabilną i pewną konstrukcję. Każda stacja benzynowa ma swój własny pylon reklamowy o charakterystycznym kształcie, kolorze i układzie graficznym. Warto zaznaczyć, że montaż takiego baneru, również nie jest rzeczą prostą. Do umiejscowienia konstrukcji używane są specjalne szalunki do wykopów. Następnie przy pomocy ciężkiego sprzętu, pylon zostaje umieszczony w odpowiednim miejscu.

Budownictwo specjalne (zob TITAN POLSKA) wykorzystane zostało również w reklamach popularnych sieci fast foodów. Przykładowo złote łuki McDonalda, na których widok nasze dzieci dostają palpitacji. Przy tego typu konstrukcjach niezwykle duże znaczenie ma odpowiednie zaprojektowanie baneru. Architekci muszą wziąć pod uwagę siły atmosferyczne, a szczególnie wiatr. Pylony Reklamowe fast foodów osiągają nawet 30 metrów wysokości, gdyż muszą być dobrze widoczne przez podróżnych już z daleka. Do ich montażu używa się specjalnych szalunków do wykopów, które pozwalają wykopać odpowiednio głęboki i szeroki dół. Dodatkowo maszt, na którym została osadzona reklama wykonany jest ze stali i dodatkowo zostaje zwykle osadzony na żelbetonowej stopie fundamentowej. Takie połączenie technologii wykorzystanych podczas produkcji pylonów reklamowych zapewnia trwałość, efektywność i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *