Praca na wysokości nie należy do łatwych. Na co dzień z jej trudnościami mierzą się budowlańcy. Nie dość, że wymaga ona braku lęku wysokości, dodatkowej koncentracji, troski o własne bezpieczeństwo, to jeszcze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie innych poruszających się w pobliżu budynku, na którym wykonywane są prace na wysokościach.

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo budowlańcy muszą wykazać się dużą koncentracją. Wykonywanie pracy i jednoczesna dbałość o każde stąpnięcie nogą nie są łatwe i niejednemu przysparzają sporo problemów. Na wysokościach trudno utrzymać równowagę, zwłaszcza patrząc w górę i wykonując pracę. Budowlańcom pomagają w tym niekiedy specjalne uprzęże, które w razie upadku amortyzują go i podtrzymują pracownika w bezpiecznej pozycji. Osoby z lękiem wysokości absolutnie nie powinny i z pewnością nie byłyby w stanie pracować w takich warunkach.

Ochronie osób przemieszczających się w pobliżu miejsca, gdzie wykonuje się prace na wysokościach służą siatki bezpieczeństwa. Często właśnie w takich sytuacjach możemy je zauważyć. Otaczają one dookoła, z każdej możliwej strony, osoby pracujące. Dzięki siatkom bezpieczeństwa, wszelkie odłamki i inne elementy związane z prowadzonymi pracami nie uderzą nikogo w głowę, nie zniszczą żadnego samochodu i nie uszkodzą niczyjej własności. Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, dlatego tak kluczowe jest zastosowanie przez budowlańców lub nadzór danej racy siatki bezpieczeństwa podczas prac na wysokościach. Z pewnością te siatki uratowały już niejedną osobę przed urazem. Instalacja siatek bezpieczeństwa w miejscach, gdzie ryzyko upadku czegoś na osoby poruszające się w pobliżu istnieje, jest obowiązkowe.

Wydawać by się mogło, że wyłączenie danego terenu z użytku byłoby łatwiejsze niż rozpostarcie siatki, ale wówczas nie do każdego miejsca dostęp byłby możliwy inną drogą. Dodatkowo przy chwili nieuwagi rodzica dziecko mogłoby tam wtargnąć. Dlatego też siatka bezpieczeństwa to najbezpieczniejsze rozwiązanie!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *