Jako, ze sezon zimowy rozpoczyna się już na dobre, większość myśliwych decyduje się na ostateczne zakupy odpowiedniej odzieży na tę wyjątkowo trudną porę roku. Odpowiednio ciepła odzież na polowanie, czyli przede wszystkim spodnie i kurtka, to podstawa, aczkolwiek nie można zapominać o pozostałych elementach odzieży myśliwskiej. w końcu sama kurtka i spodnie nie zapewnią maksymalnie wysokiego poziomu komfortu termicznego, wobec czego trzeba się prawidłowo wyposażyć także w pozostałe elementy ciepłej odzieży zimowej dla myśliwych. Sprawdźmy jednak, w jakie rzeczy warto tutaj inwestować, aby rzeczywiście się to nam opłacało i przyniosło komfortowe warunki do polowania w sezonie zimowym.

Dobór odzieży zimowej na polowanie.

Przede wszystkim, trzeba będzie się tutaj skupić na kilku istotnych z punktu widzenia każdego myśliwego kwestiach. Najważniejsze będzie w rzeczy samej bezpieczeństwo na polowaniu, a więc pozyskiwana odzież powinna gwarantować zabezpieczenie przed przypadkowym uszkodzeniem ciała na przykład poprzez ostre gałęzie lub też różnorodne kolce. Musi być więc wykonana z wytrzymałego materiału. Musi także gwarantować komfort termiczny i nieprzemakalność. Tak więc materiał powinien być nie dość, że mocny to jeszcze nie przepuszczać wody a jednocześnie izolować. Do tego wszystkiego, zarówno kurtka, jak i spodnie nie mogą być zbyt grube, aby nie krępować swobody ruchów myśliwego. Nawet jeśli będzie to kurtka myśliwska z ociepleniem nie powinno ono być nazbyt grube. Do zapewnienia wyższego poziomu komfortu termicznego należy przede wszystkim zastosować dodatkową bieliznę termiczną, która utrzyma ciepłotę organizmu i nie dopuści do jego wychłodzenia. Kurtka myśliwska czy też bawełniane spodnie myśliwskie powinny przede wszystkim zabezpieczyć przed przemoknięciem i przewianiem. Powinny też zaizolować ciało myśliwego od zewnątrz, a więc charakteryzować dość niskim współczynnikiem przenikania ciepła, aby zagwarantować wysoki poziom komfortu termicznego podczas polowań w sezonie zimowym.

Pozostałe elementy zimowej odzieży dla myśliwych.

Oczywiście na ciepłej kurtce i zimowych spodniach nie można poprzestać, jeśli chcemy zapewnić sobie wysoki poziom komfortu polowań w sezonie zimowym. Trzeba tutaj zadbać także o wiele innych, dodatkowych elementów odzieży, które będą wpływać na zabezpieczenie przed chłodem. Na przykład dobra czapka myśliwska, która będzie podnosić poziom zabezpieczenia głowy przed chłodem a wiadomo, jak bardzo wrażliwą częścią ciała jest nasza głowa a przede wszystkim uszy. Do tego rzecz jasna trzeba będzie dokonać zakupu solidnych butów zimowych na polowania, które sprawdzą się w trudnych warunkach terenowych a jednocześnie zagwarantują nam maksymalnie wysoki poziom wygody i komfortu cieplnego. Generalnie rzecz biorąc, trochę wydatków czeka każdego z nas, niemniej jednak w zamian zyskujemy możliwość polowania w sezonie zimowym, co zawsze jest niesamowicie ciekawym przeżyciem.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *