Magnez jest niezwykle ważnym dla naszego organizmu pierwiastkiem. Jego niedobór może prowadzić do wielu problemów, od drobnych tików nerwowych po zaburzenia depresyjne, migreny, ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie i wielu innych. Wynika to z tego że jest on ważnym składnikiem używanym w funkcjonowaniu naszych mięśni i co ważniejsze układu nerwowego. Tym samym powinniśmy dbać by jego poziom w naszym organizmie był odpowiedni.

Jeśli jednak spadł za nisko mamy dwie opcje podniesienia go – zmienić dietę na bogatszą w magnez oraz zażywać o w formie suplementu.  W obecnym zabieganym świecie często wolimy łyknąć szybko tabletkę uznając że to wystarczy – tak nam wmawiają reklamy .Czy rzeczywiście taki magnez jest dobrze przyswajany?

Jeśli już decydujemy się zażywać magnez, koniecznie kupmy magnez chelatowany. Czym się on różni od zwykłego? Jest to magnez organiczny, tzn. jego jon jest związany  z cząsteczka organiczną. Udowodniono że związki organiczne łatwiej uwalniają ten pierwiastek ze swych łączeń, tym samym powinien być też łatwiej przyswajalny w organizmie. Czy jest tak rzeczywiście? W porównaniu do zwykłego magnezu okazuje się, że nasz organizm wchłonie go więcej. Odpowiedniej diety to nie zastąpi ale od biedy można w ten sposób się wspomóc jeśli odczuwamy problemy związane z brakiem magnezu. Należy pamiętać jednak że większość tego co zażyjemy po prostu przelatuje przez nasz organizm, niewielka część pozostaje- w przeciwieństwie do magnezu spożywanego w fasoli, orzechach czy czekoladzie.

Obecnie magnez chelatowany dostępny jest praktycznie w każdej aptece, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych, często w opakowaniach kilku różnych firm. Więc mamy w czym wybierać. Warto wiedzieć, że mogą się od siebie różnić – oryginalnie magnez firmy Albion, która zaczęła jego produkcję występuje w formie diglicynianu magnezu – czyli wiązania magnezu z dwiema cząsteczkami glicyny. Możliwe są także inne łączenia, ale to daje najlepszą wchłanialność i warto na to zwrócić uwagę przy zakupie. Taką formę mają na przykład produkty Chela-Mag B6 firmy Olimp oraz magnez chelatowany firmy Aliness. Firma Aliness zresztą staje się ostatnio bardzo popularna w naszym kraju. Z całą pewnością warto zapoznać się z ich aktualną ofertą sprzedażową na www.aliness.pl. Oprócz magnezu w ofercie znajdziemy również, zieloną kawę, acerolę czy detox.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *