Zastanawialiście się kiedyś czy współpraca z projektantem wnętrz zawsze musi polegać na spotykaniu się z takim specjalistą w cztery oczy i omawianiu z nim różnych kwestii „na żywo”? Jeśli tak, czyli rozmyślaliście czy projektowanie wnętrz na zlecenie dalibyście radę ogarnąć całkowicie zdalnie, to odpowiedź może być jedna – tak. Definitywnie taka opcja jak najbardziej istnieje. Niektórzy projektanci pracują, wykonując projekty wnętrz, już nawet w większości zdalnie.

Nie każdy projektant świadczy usługę projektowania online

Warto jednak wiedzieć, że taka możliwość nie zawsze występuje. Jeśli ktoś od razu wie, że chciałby z niej skorzystać, powinien po prostu poszukać dla siebie projektanta wnętrz zapewniającego świadczenie usług w sposób zdalny. Nie będzie z tym szczególnie większych trudności, bo z roku na rok takich fachowców jest zresztą coraz więcej. Przykładowo w mieście Kraków jest ich dosłownie na pęczki. Niektórzy specjaliści w całości przerzucają się na pracę zdalną, bo dla nich też często jest ona jednak wygodniejsza. Pracownią oferującą obie możliwości projektowania wnętrz jest Proste Wnętrze z Krakowa.

Projekty wnętrz wykonywane zdalnie – obustronne korzyści

Zdalne projektowanie wnętrz to również duża oszczędność czasu dla osób niezmotoryzowanych albo mieszkających w jakichś małych miejscowościach, z których trzeba dalej dojeżdżać do większych miast. Można więc śmiało napisać, że zyski są w takiej sytuacji obustronne. Projektant wnętrz może skupiać się niemalże wyłącznie na aranżowaniu i projektowaniu, a klient dużo szybciej otrzymuje gotowe projekty wnętrz na zlecenie.

Raczej nie ma co się nastawiać natomiast, że projektowanie wnętrz online będzie tańsze. Nie ma zresztą powodu do takiej promocji cenowej. Projektant wnętrz wykonuje bowiem tę samą pracę, realizując projekty przestrzeni według zachcianek klienta. Taka współpraca ogólnie rzecz biorąc często jest krótsza, a równie owocna jak klasyczna. Jak we wszystkim, dużo tutaj zależy od konkretnego fachowca od wnętrz. Jedni świetnie potrafią nawiązywać kontakt z klientem i żywiołowo przekazywać postępy swojej pracy. Konsultując ją permanentnie z klientem, a innym ciężej zademonstrować jak idą postępy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *