Przy wyborze własnego telefonu kierujemy się wieloma różnymi parametrami. Dla fanów gier i długiego przeglądania stron internetowych głównym wyznacznikiem będzie wydajność telefonu, by bez zbędnego zacinania oddać się przyjemnościom.

Dla przedstawicieli handlowych ważnym parametrem jest wielkość przekątnej ekranu – im większa, tym lepiej będzie im na telefonie wypełniać pliki niezbędne do pracy. Aspirujący fotograf-amator zwróci uwagę na jasność i rozdzielczość aparatu. W końcu nie wszędzie jesteśmy w stanie wziąć lustrzankę i wtedy to właśnie telefon musi nam ją zastąpić. Jedno jest pewne – czymkolwiek dana osoba by się nie kierowała przy wyborze sprzętu to zawsze kluczowa będzie sprawa awaryjności i ewentualnego serwisowania. Tutaj warto zasięgnąć informacji na forach związanych z tematem telefonów, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Jedną z najczęściej wybieranych marek telefonów jest firma Apple. Odznaczają się nadzwyczaj płynnym systemem operacyjnym i dobrej jakości aparatem. Serwis Apple też działa bez zarzutu. Gdy wykupujemy dodatkową ochronę producenta nie straszny nam nawet upadek (co zwykle kończy się rozbitym wyświetlaczem i dużymi kosztami), gdyż i od takiej ewentualności jesteśmy ubezpieczeni. W takim wypadku nie wchodzi w grę naprawa iPhone jest wymieniamy od ręki na nowy egzemplarz. Oczywiście nie jest to tania sprawa. Koszty ubezpieczenia zależne są od modelu telefonu. Im nowszy (i droższy) model, tym cena jest większa. Wśród użytkowników to największy mankament telefonów firmy Apple.

iphone-410311_1280

Oprócz wysokiej ceny sprzętu dochodzą wysokie koszty ewentualnych kompatybilnych gadżetów czy serwisowania. Na tym właśnie zyskują inne marki, które w przeciwieństwie do Apple, korzystają z tak zwanego otwartego oprogramowania – jeśli czujemy się na siłach (lub zaczerpnęliśmy porady na forach związanych z tematyką systemu Android) możemy sami podjąć się naprawy telefonu. Telefony firmy Apple są wybierane także z innych pobudek, których niestety inni producenci nie są w stanie zbić – uchodzą one za elitarne. Na to miano nie wpływa tylko i wyłącznie cena. Jest to telefon najczęściej wybierany przez wszelkiej maści celebrytów, którzy z dumą prezentują swoje modele na ogromnej ilości zdjęć wrzucanych na portale społecznościowe. Jest to swoisty ewenement – inni producenci musieliby słono zapłacić za taką kryptoreklamę, a zapewne skuteczność nie byłaby tak wysoka jak w przypadku firmy Apple.

Właśnie te czynniki wpływają na decyzje konsumentów – szybki i płynny system operacyjny, aparat z wysoką rozdzielczością, dobrze działający serwis iPhone oraz elitarność. Niestety ten ostatni czynnik znacząco wpływa na cenę, więc przed dokonaniem wyboru warto się zastanowić, czy aby na pewno tym chcemy się kierować. W końcu w naszych czasach, jak nigdy wcześniej, mamy dostęp do produktów marek z całego świata, które ze względu na dużą konkurencyjność prześcigają się w coraz to nowszych, lepszych rozwiązaniach technologicznych wprowadzając na rynek bogatą ofertę.

Więcej na applesupport.pl

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *