Odzież myśliwska na sezon zimowy i jesienny powinna spełniać specyficzne wymagania, aby zagwarantować myśliwemu maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego. Jednocześnie nie powinna także krępować swobody jego ruchów, a więc nie powinna pod żadnym pozorem być nazbyt gruba. Warto więc poszukać tutaj solidnej odzieży myśliwskiej od jednego z lepszych producentów, którzy dostarczają odzież na rynek skandynawski. Trzeba tutaj z góry założyć, iż jeśli dany zestaw odzieży spisuje się dobrze w tak trudnych warunkach jak skandynawskie, to nasza, polska zima będzie dla niego niczym bułka z masłem. Jedynym problemem będą tutaj pieniądze, bowiem takie solidne zestawy odzieży myśliwskiej kosztują całkiem spore pieniądze.

Solidne spodnie i obuwie na zimę.

Przede wszystkim, warto z pierwszej kolejności rozejrzeć się na odpowiedniej klasy spodniami myśliwskimi oraz obuwiem. Chodzi tutaj o to, iż to właśnie stopy oraz nogi myśliwego będą w pierwszej kolejności, najbardziej narażone na kontakt z mokrym, zaśnieżonym podłożem. Warto pamiętać, aby spełniały one odpowiednie standardy.

  • Buty myśliwskie powinny charakteryzować się solidną konstrukcją i podeszwą, gwarantującą bardzo dobry poziom przyczepności w trudnych warunkach terenowych. Nierzadko przyjdzie nam poruszać się po śniegu a nawet i lodzie, na co warto być przygotowanym. Powinny być także wodoszczelne.
  • Jeśli chodzi zaś o spodnie myśliwskie, to powinny zapewniać bardzo dobre zabezpieczenie przed zimnem, oraz z zewnątrz zbyć pokryte wodoodporną membraną. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Gore-Tex, jedna z lepszych membran wodoodpornych, stosowanych obecnie w odzieży myśliwskiej czy też outdoorowe.

Na te kwestie należy zwracać szczególną uwagę, bowiem w sezonie zimowym, będziemy szczególnie narażeni na kontakt z mokrym śniegiem. Przemoczenie zaś stóp i nóg, niestety, ale od razu będzie prowadzić do przeziębienia, co nie jest przecież w ogóle wskazane.

Zestaw odzienia wierzchniego z softshellem.

Całkiem dobrym rozwiązaniem na wierzch może być ubranie z wierzchnią warstwą typu softshell. Tego typu odzież nie jest ani zbyt gruba, ani też ciepła, jednakże bardzo skutecznie blokuje deszcze oraz wiatr, które mogą utrudniać poruszanie się po lesie. Dobry zestaw myśliwski z softshellem, będzie tutaj jednak dość kosztowny. Zresztą wystarczy spojrzeć na ceny turystycznych kurtek outdoorowych z powłoką typu softshell. Tutaj będziemy mieć do czynienia z podobnym zakresem cenowym. Przy czym możemy pokusić się o zakupienie zestawu, a więc i kurtki i spodni. Potem zostanie nam jeszcze tylko zadbanie o to, aby pod spodem zakładać zawsze ciepłą bieliznę termiczną i w zasadzie wyjście w porze jesienno zimowej będzie już w pełni bezpieczne.

Jednakże, tak jak już o tym wspomnieliśmy wcześniej, trzeba tutaj liczyć się z kosztami i to całkiem sporymi. Dobra odzież na sezon jesienno zimowy będzie kosztować i to dość sporo. Warto więc z góry przygotować się na stosunkowo spore wydatki.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *