Sprzedaż materiałów opałowych w naszym kraju to bardzo dochodowy biznes, co jest wynikiem przede wszystkim tego, iż mamy tutaj do czynienia z dość ostrymi zimami, obfitymi w śniegi i mrozy, co z kolei wymaga od mieszkańców, zadbania o odpowiednie ogrzewanie domu. Dlatego też, dystrybutorzy materiałów opałowych, mogą czuć się stosunkowo bezpiecznie, i to przez cały rok, bowiem wielu mieszkańców, decyduje się na zakupy materiałów opałowych w czasie letnim kiedy są one zdecydowanie bardziej przystępne cenowo. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej temu zagadnieniu, aby określić sobie warunki na jakich powinniśmy nabywać materiały opałowe, tym bardziej iż jest to sprawa stosunkowo kosztowna.

Koszty materiałów opałowych.

Przede wszystkim musimy tutaj uwzględnić sobie fakt, iż materiały opałowe są kosztowne, aczkolwiek możemy dość dowolnie dobierać ich rodzaje, wobec czego możliwe jest tutaj poczynienia dość sporych nawet w niektórych okolicznościach, oszczędności. Najdroższy jest tutaj zdecydowanie węgiel, toteż właściciele kotłów węglowych muszą przygotować na najwyższe wydatki, aczkolwiek zyskują za to możliwość zastosowania podajników opału, ograniczających ich pracę przy obsłudze kotła, oraz mniejsze ilości popiołu, bowiem węgiel spala się tutaj bardzo dokładnie nie pozostawiając zbyt wielkiej ilości odpadu. Bardziej oszczędni mogą wykorzystać kotły na flot i miał, tym bardziej iż na chwilę obecną, flot w sprzedaży w Bielsku Białej na ten przykład można znaleźć w całkiem przystępnych cenach, a jest to także całkiem dobry materiał opałowy.

Wady i zalety poszczególnych materiałów.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wśród wszystkich zalet węgla najważniejsze są: wysoka energetyczność, możliwość zastosowania podajników opału, oraz niska ilość popiołu powstającego w procesie spalania jako odpad. Natomiast materiały takie jak flot czy miał, są z kolei o wiele przystępniejsze cenowo, niemniej jednak będziemy mieli do czynienia z większymi ilościami odpadu, zaś w przypadku flotu nie będziemy mogli skorzystać z podajników, co wyraźnie wpłynie na pogorszenie komfortu związanego z codzienną obsługą kotła centralnego. Musimy więc tutaj podjąć bardzo ważną decyzję polegającą przede wszystkim na tym, aby wybrać pomiędzy komfortem i wygodą, a oszczędnościami na opalaniu domu w sezonie zimowym.

Dystrybutorzy materiałów opałowych

Jeśli chodzi o samą dystrybucję materiałów opałowych to mamy tutaj do wyboru stosunkowo sporą ich liczbę, skutkiem czego konkurują oni między sobą zarówno na płaszczyźnie jakości materiałów opałowych jak również w kwestii ich ceny. Na przykład bielski Mervex jest tutaj jednym z liderów rynku, i jako jedyny autoryzowany dostawca węgla od wielu okolicznych kopalń, zapewnia swoim klientom zdecydowanie najlepsze ceny opału. Warto więc korzystać z usług tych największych dostawców, którzy posiadają odpowiednie umowy z kopalniami, pozwalające im na osiągnięcie niższego pułapu cenowego dystrybuowanych materiałów opałowych, co jest rzecz jasna korzystne przede wszystkim dla nas, czyli dla klientów.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *