Istnieje wiele sposobów na rzucenie palenia od ograniczania się do kilku papierosów dziennie, przez plasterki po detoksy różnego rodzaju. Jednak jednym z najskuteczniejszych sposobów na rzucenie palenia wyrobów tytoniowych są e-papierosy, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe oblężenie i skutecznie zastępują tradycyjne papierosy.

E-papieros to elektryczny papieros, wyglądem przypominający długopis, który napełniany jest przez specjalne e-liquidy, czyli płyny o różnych smakach, które po wypaleniu zamieniają się w parę wodną, która jest zdrowa i bezpieczna dla naszego otoczenia. Istnieje kilka sposobów na rzucenie palenia z e-papierosem. Pierwszy z nich stosują palacze zwani hybrydowymi, czyli palą oni na przemian papierosy klasyczne z e-papierosem, starając się z dnia na dzień ograniczać te pierwsze, tak aż w końcu będą palić tylko e-papierosa.

Kolejni to ci, którzy porzucili palenie tradycyjnych papierosów na rzecz e-papierosa i po kilku tygodniach palenia przyznają, że odrzuca ich zapach i smak papierosów klasycznych. Trzeci rodzaj zwolenników to ci, którzy od początku przygody z e-papierosem mieli zamiar rzucić palenie wyrobów tytoniowych, zastępując je e-papierosem, na przykład marki Joyetech, a następnie odstawić samo palenie e-papierosa. Wiele osób przyznaje, że rzucanie palenia z papierosem elektrycznym jest o wiele skuteczniejsze niż stosowanie plastrów, gum czy tabletek z zawartością nikotyny, ponieważ palacz nie rezygnuje z odruchu sięgania po papierosa, a potrzeba trzymania czegoś w rękach jest zaspokojona, inaczej niż w przypadku plastrów, gum i tabletek, gdzie człowiek jest kuszony przez umysł do sięgnięcia po papierosa, aby zająć czymś ręce.

Sposób na rzucenie palenia jest wiele, pewnie tyle ilu jest palaczy. Do najpopularniejszych form rzucania palenia należy rzucie gum z zawartością nikotyny, przyklejanie specjalnych nikotynowych plastrów i wiele innych. Jednak jak sami palacze przyznają e-papieros wygrywa całe starcie i jest najlepszym sposobem na rzucenie palenia papierosów tradycyjnych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *