Umiejętne podejście do kwestii eksploatacji urządzeń drukujących w przedsiębiorstwach, może przyczynić się do powstawania całkiem sporych oszczędności w przedsiębiorstwach, wobec czego warto tej kwestii poświęcić nieco więcej uwagi, aby zapewnić sobie optymalizację kosztów drukowania. Okazuje się bowiem iż w wielu sytuacjach po prostu marnujemy pieniądze na drukowanie wewnętrznych dokumentów przy wysokich parametrach drukowania, a co za tym idzie powinniśmy poszukać rozwiązań pozwalających nam na ograniczenie tego typu działań. Trzeba będzie tutaj więc przeprowadzić dość wnikliwą analizę, dzięki której znajdziemy odpowiednie rozwiązani które pozwolą zaoszczędzić nam na codziennych, roboczych, wewnętrznych wydrukach, zaś w przypadku poważniejszych wydruków zachować wysoki poziom jakości drukowania.

Tonery i tusze regenerowane

Jednym ze sposobów będzie zastosowanie tuszy oraz tonerów regenerowanych które z reguły będą tutaj o kilkadziesiąt procent tańsze w zakupie a co za tym idzie, już pozwolą nam one na poczynienie dość sporych oszczędności. Można także zastosować popularne ostatnio zamienniki, czyli dokładnie takie same tusze i tonery jak oryginalne, niemniej produkowane przez mniej znanego producenta. Trzeba się jednak liczyć z tym, iż stosując toner dell 2335 w wersji zamiennika, tracimy automatycznie gwarancję, bowiem producent drukarki z reguły wyraźnie w umowie gwarancyjnej zaznacza iż należy używać tylko oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Oczywiście oryginalny toner Dell 2335 będzie tutaj praktycznie dwa razy droższy a co za tym idzie, oszczędności będą dość spore w przypadku zastosowania zamiennika. Przy odrobinie dobrego szczęścia, może się okazać, iż użytkowanie zamienników zapewni nam oszczędności wystarczające na zwrot kosztów utraty gwarancji drukarki. Trzeba jednak tę kwestie bardzo wnikliwie przeanalizować, bowiem może się okazać iż już na starci zaliczymy straty.

Oszczędny zakup

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także znalezienie odpowiednio taniego dostawcy materiałów eksploatacyjnych, co także może się okazać bardzo oszczędne, nawet w przypadku zastosowania tuszy i tonerów oryginalnych. Na przykład kupując w sklepie internetowym pod adresem www.tonershop.pl, możemy zapewnić sobie ceny o kilka, a w niektórych przypadkach nawet o kilkanaście procent niższe. Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż sklepy internetowe przez wzgląd na o wiele niższe koszty prowadzenia działalności mogą sobie pozwolić na niższe ceny sprzedaży towarów, wobec czego też, także w sklepie Tonershop, możliwe jest zakupienie tuszy i tonerów, zarówno oryginalnych jak i zamienników oraz regenerowanych po o wiele niższych cenach.

Jednym słowem możliwe jest poczynienie dość sporych oszczędności na drukowaniu w przedsiębiorstwie, niemniej jednak trzeba do tego zagadnienia podejść z odpowiednim rozsądkiem, aby czasem nie dopuścić do sytuacji w której przyczynimy się do powstania jeszcze większych strat, związanych na przykład z uszkodzeniem nowej, bardzo kosztownej drukarki.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *