Młoty hydrauliczne to bardzo ciekawe narzędzia budowlane, dedykowane do montażu w koparkach, minikoparkach oraz ładowarkach i mini ładowarkach. Zamontowany na maszynie młot zmienia ją z tradycyjnej maszyny w swego rodzaju centrum uderzeniowe. Młoty w największych koparkach gąsienicowych potrafią zagwarantować nam energię uderzenia na poziomie nawet powyżej 5000 J, a to już energia która pozwala nam z powodzeniem kruszyć zbrojony żelbeton. Można więc powiedzieć, iż są to narzędzia przeznaczone przede wszystkim do prac wyburzeniowych, aczkolwiek postaramy się wykazać, iż młot hydrauliczny będzie się także sprawdzać w wielu innych zastosowaniach.

Zastosowanie młotów hydraulicznych.

Wspomnieliśmy powyżej, iż młot hydrauliczny to narzędzie zapewniające nam możliwość realizacji wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych. To fakt, i jest to podstawowe zastosowanie tego typu narzędzia, ale kim byłby człowiek, gdyby w krótkim czasie od opracowania młota hydraulicznego nie znalazł dla niego innych zastosowań. Obecnie produkowane są specjalne nakładki na młoty, które umożliwiają nam na przykład wbijanie w grunt szyn zbrojeniowych. Z całą pewnością każdy z nas niejednokrotnie widział, jak podczas budowy wszelkiego rodzaju mostów, na obrzeżach przy drodze, w pierwszej kolejności wbijane są potężne szyny stalowe, których zadaniem jest zatrzymanie siły parcia mostu i przenoszenie jej w głąb gruntu. Młoty hydrauliczne mogą być także wykorzystane do ubijania gruntu i nie tylko. Bardzo często można się zetknąć się z sytuacją, iż w trudno dostępnym terenie, to właśnie za pomocą młota hydraulicznego, realizowane jest utwardzanie terenu. Jako ciekawostkę możemy tutaj powiedzieć, iż młot z taką nakładką będzie się także sprawdzać do ugniatania złomu w kontenerach, dzięki czemu po prostu zmieścimy w nich więcej złomu. Jednym słowem zastosowań młotów hydraulicznych w koparkach i ładowarkach jest stosunkowo sporo.

Technologie konstrukcyjne młotów hydraulicznych.

W pierwszej kolejności musimy tutaj powiedzieć, iż każdy młot będzie dostosowany do konkretnych typów koparek i ładowarek pod względem ich masy całkowitej. Im cięższa maszyna tym lepiej będzie radzić sobie z największymi młotami. Aby jednak dany typ młota mógł być dopasowany do każdego typu maszyny w danym przedziale masy całkowitej, konieczne jest wykonanie odpowiednich adapterów. Są to specjalne łączniki pomiędzy młotem a ramieniem maszyny, które ułatwiają montaż. Maszyny od poszczególnych producentów będą się różnić w kwestiach konstrukcyjnych, toteż łatwiej będzie tutaj wykonać odpowiedni adapter niż cały młot dopasowany do konstrukcji maszyny. Decydując się więc na młot do minikoparki czy też do standardowej koparki, razem z młotem dostaniemy adapter dopasowany do modelu naszej maszyny. W przypadku zaś, kiedy zdecydujemy się sprzedać młot, nowy nabywca będzie musiał się jeszcze zaopatrzyć właśnie w taki sam adapter ale dopasowany do jego modelu i typu maszyny.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *