Pompy zatapialne EVAK EUS to jedne z bardziej wydajnych rozwiązań w zakresie pomp zatapialnych przeznaczonych do odwodnień w trudnych warunkach. Pompy te, charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami podczas pracy w wykopach budowlanych, gdzie mamy do czynienia z dużymi ilościami zanieczyszczeń, szlamu oraz mułu. Charakteryzują się bardzo dobrą i odporną na uszkodzenia konstrukcją, która gwarantują długą pracę bez koniecznością przeprowadzania prac serwisowych. Można więc powiedzieć, iż pompy zatapialne EVAK EUS, to przede wszystkim pompy stworzone z myślą o zadaniach specjalnych w branży budowlanej.

Charakterystyka pomp EVAK EUS.

Bardzo ważną kwestią, wyróżniającą pompy EVAK EUS jest ich specyficzna, wyjątkowo nowoczesna konstrukcja. Wykorzystano w tym przypadku bardzo zaawansowane rozwiązania technologiczne, które pozwalają na osiąganie jeszcze lepszego poziomu efektywności pompowania, głównie w zakresie odwodnień budowlanych. Jedną z najważniejszych technologii zastosowanych w przypadku pomp EVAK EUS jest wirnik, wykonany ze stali powlekanej elastomerem o nazwie Hytrel. Jest on dzięki temu wyjątkowo odporny na ścieranie, oraz termoplastyczny. Zapewnia możliwość pompowania cieczy z dużą zawartością materiałów ściernych, co jest regułą jeśli chodzi o wodę w zalanych wykopach budowlanych. Dodatkowo, pompy zatapialne EVAK EUS wyposażone w dodatkowy agitator, który pozwala na wstępne przemieszanie osadów zalegających na dnie zbiornika bądź wykopu budowlanego, aby skutecznie je usunąć wraz z pompowanym medium.

Zastosowanie pomp EVAK EUS.

Są one wykorzystywane głównie do pompowania wody czystej oraz zabrudzonej. Może to być woda zabrudzona różnorodnymi osadami, w tym także osadami ściernymi, z którymi pompa EVAK EUS radzi sobie wręcz doskonale. Można wiec powiedzieć, iż kompaktowe pompy zatapialne EVAK EUS, to jedno z lepszych rozwiązań do zastosowań przy odwadnianiu w branży budowlanej. Tego typu jednostki, sprawdzają się w wielu przypadkach bardzo dobrze. Najczęściej możemy się zetknąć z zastosowaniem tego typu pomp zatapialnych w następujących obszarach:

  • Pompowanie wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi
  • Odwadnianie piwnic, parkingów, zalanych posesji mieszkalnych.
  • Pompowanie wody gruntowej, opadowej oraz osadowej
  • Pompowanie ścieków (bez zawartości dużych ilości ciał włóknistych)
  • Zastosowania przemysłowe.

Możemy więc powiedzieć, iż mamy do czynienia z bardzo szerokim spektrum zastosowania pomp EVAK EUS. Są one bardzo dobrze dostosowane do pracy w zróżnicowanych a przede wszystkim trudnych warunkach.

Podsumowanie.

Reasumując, trzeba przyznać, iż są to pompy bardzo nowoczesne, wykorzystujące wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu, zapewniają doskonałe warunki pracy w bardzo zróżnicowanych, a przede wszystkim trudnych i wymagających warunkach. Inwestycja w tego typu pompę zatapialną przyniesie z całą pewnością wymierne korzyści każdej firmie budowlanej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *