Jednym z ciekawszych zagadnień w zakresie filtracji powietrza w zakładach lakierniczych jest filtracja wewnętrzna, czyli przechwytywanie wszystkich unoszących się we wnętrzu pomieszczeń lakierniczych, lotnych zanieczyszczeń chemicznych. Tak zwana mgiełka lakiernicza, pojawiająca się w procesie technologicznym lakierowania pod ciśnieniem, wywiera bardzo negatywny wpływ zarówno na komfort pracy pracowników, ich bezpieczeństwo i stan zdrowia, jak również na wykonywanie powłok lakierniczych o wysokiej jakości. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób można się pozbywać się wspomnianej mgiełki lakierniczej, aby podnieść komfort pracy i zapewnić sobie możliwość świadczenia usług lakierniczych na maksymalnie wysokim poziomie.

Filtracja wewnętrzna i sposoby jej realizacji.

Filtracja wewnętrzne opiera się przede wszystkim na tym, aby skutecznie przechwytywać wszystkie, unoszące się w powietrzu, lotne zanieczyszczenia chemiczne w celu ich utylizacji. W tym celu najczęściej wykorzystywane są filtry osadowe, czyli odpowiednie maty filtracyjne, filtry sufitowe oraz podłogowe, na powierzchni których będzie osiadać unosząca się w powietrzu mgiełka lakiernicza, a gdzie zostanie związana we wnętrzu filtra i wyekstrahowana w atmosfery wewnętrznej pomieszczenia lakierni. Warto tutaj wspomnieć, iż najbardziej wydajne w tym przypadku będą filtry sufitowe, bowiem mgiełka lakiernicza w pierwszej kolejności będzie się pod wpływem silnych ruchów powietrza wewnątrz pomieszczenia unosić ku górze, a dopiero z biegiem czasu zacznie opadać w dół, na podłogę oraz ściany.

Wysoka jakość stosowanych filtrów.

Dlatego też, w każdym przypadku, należy skupić się przede wszystkim na tym, aby zagwarantować sobie instalację filtrów jak najwyższej jakości, które będą charakteryzować się wysokim poziomem skuteczności przechwytywania zanieczyszczeń lotnych. Tutaj niezbędny będzie nam profesjonalny dostawca wysokiej klasy filtrów sufitowych, podłogowych i mat filtracyjnych, który dobierze odpowiednie parametry zastosowanych filtrów w zależności od panujących na obiekcie warunków, i zagwarantuje nam skuteczne oczyszczanie wewnętrznej atmosfery w pomieszczeniach lakierniczych.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż filtracja wewnętrzna będzie w tym przypadku odgrywać niesamowicie ogromną rolę, toteż prawidłowe podejście do tego zagadnienia, będzie niezwykle istotne. Przy prawidłowym wykonaniu całej instalacji filtrów sufitowych, podłogowych oraz mat filtracyjnych, z całą pewnością uda się zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki pracy dla naszych pracowników, jak również zapewnić podniesienie jakości świadczonych usług lakierniczych, bowiem mgiełka, o czym musimy pamiętać, wpływa także negatywnie na przebieg procesu technologicznego, a co za tym idzie, jej występowania obniża jakość wykonywanych powłok lakierniczych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *