Mówi się, że dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych w całym życiu. W tym momencie dwie osoby postanawiają złączyć swoje ścieżki życia w jedną na zawsze. Równocześnie jest to także dzień pełen stresu, pośpiechu i ostatnich załatwień. Fotograf uwiecznia wszystkie te etapy, wraz z sesją ślubną w plenerze, którą jednak lepiej zaplanować na inny dzień.

Jak już zostało wspomniane, czas wokół tego wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub, może powodować spore napięcie. Trwa zapinanie wszystkiego na ostatni guzik, a kolejne zadania wykonuje się według ustalonego harmonogramu. Pośpiech oraz zdenerwowanie temu towarzyszące nie pozwolą młodej parze na poświęcenie odpowiedniej ilości czasu niezbędnej do wykonania dobrych zdjęć. Pół godziny między ślubem a weselem to zdecydowanie zbyt krótko, by wykonać profesjonalną sesję plenerową. Poza tym gonitwa z czasem nie sprzyja dobremu samopoczuciu, a brak odpowiedniego luzu byłby widoczny na zdjęciach. Ponadto warto uniknąć zmuszania gości do długiego oczekiwania na parę nowo poślubionych małżonków.

Pełna sesja plenerowa zajmuje co najmniej dwie godziny. W związku z tym najlepiej zaplanować ją na kilka dni po ślubie, gdy już stres przeminie, a para młoda poczuje się naturalnie w nowej roli. Warto też pozostawić możliwość przesunięcia sesji w obrębie paru dni na wypadek wyjątkowo niekorzystnej pogody. Poza tym po ślubie już nie będzie tak wielkich obaw o ewentualne ubrudzenie białej sukni przy bardziej wyszukanych pozach.

Prawdą jest, że bez względu na miejsce , fotografia ślubna Nowy Sącz, Bochnia czy Tarnów to branża dająca fotografowi ogromne pole do popisu. Dobrze dobrane miejsce do wykonania sesji stwarza wiele możliwości. Standardowo zdjęcia są wykonywane w urokliwych parkach, pośród zieleni lub na tle charakterystycznych zabytków. Warto znaleźć kilka różnych miejsc, co pozwoli na urozmaicenie sesji. Można również wziąć pod uwagę wspólne zainteresowania młodej pary i wykonać sesję tematyczną. Pozwoli to na ukazanie wyjątkowej więzi państwa młodych. Oryginalnymi pomysłami okażą się stadniny, wesołe miasteczka, motocykle czy zapomniane budowle.  Najważniejsze, by w wybranym miejscu młodzi małżonkowie czuli się swobodnie i komfortowo, a cała sesja oddawała w jak największym stopniu łączące ich uczucie.

Wybór właściwego miejsca na sesję plenerową pary młodej jest niezwykle istotny. Wykonywane będą tam zdjęcia, które pozostaną pamiątką na całe życie dla całej rodziny. W dniu sesji młodzi nie mogą czuć się zestresowani małą ilością czasu ani przytłoczeni wybraną lokalizacją. Receptą na wspaniałą oraz niepowtarzalną sesję ślubną są przede wszystkim dobry humor i pełny luz.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *