Po odebraniu kluczy do swojego wymarzonego mieszkania zaczynamy planować, w jaki sposób uczynić je wyjątkowym – by w pełni oddawało to, jakimi ludźmi jesteśmy i nas relaksowało. Z ogromnym zaangażowaniem przeglądamy coraz to nowsze magazyny o wystroju wnętrz. Dobrze, by na samym początku ukierunkować się na dany styl, by całe mieszkanie było spójne i nie wprowadzało poczucia chaosu.

Styl nowoczesny będzie charakteryzował się minimalizmem, sterylnością i ograniczoną liczbą dodatków. Nie znaczy to wcale, że takie mieszkanie będzie bez wyrazu! Tutaj w grę wchodzą wysublimowane i subtelne elementy dekoratorskie. Obrazy można oprawić w ramy aluminiowe lub wykorzystać systemy zawieszeń obrazów, wazony i doniczki utrzymać w jednej kolorystyce, najlepiej o gładkiej fakturze. Na kanapę można zarzucić nakrycie z wełny – będzie to element ocieplający wnętrze. Jeśli jednak preferujemy mniej sterylną stylistykę możemy dać się ponieść wyobraźni.

Z pomocą przyjdzie pchli targ, sklep z antykami czy przeszukanie strychu w domu u swojej babci. Nie zniechęcajmy się jak zobaczymy, że jakiś mebel jest w złym stanie. Jego renowacja przyniesie nam niemałą frajdę i jednocześnie nadamy mu niepowtarzalny wygląd, którego nie uświadczymy w nowych meblach z sieciówek. W kwestii elementów dekoracyjnych mamy pełną dowolność – wazon z porcelany chińskiej z licznymi zdobieniami wcale nie będzie kłócił się z kolorowym pledem na kanapie.

Dodatkowym elementem, który może wyróżnić nasze wnętrze to nietypowa oprawa obrazów – odejdźmy od standardowej ramki z drewna. Poszalejmy z kolorem, fakturą i kształtem – oczywiście w granicach rozsądku, by rama nie odwracała uwagi od samego obrazu.

Tu zdajmy się po prostu na swoją intuicję i znajomość własnego gustu – w końcu urządzamy mieszkanie, które ma służyć nam, a nie być jedynie ozdobą, którą chwalimy się znajomym.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *