Jakie dobrać drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Czy maja to być drzwi pełne, czy przeszklone? Dokonując zakupu drzwi w głównej mierze kierujemy się ich wyglądem. A oprócz tego powinniśmy pamiętać, że oprócz tego, że są ładne, to powinny one być jeszcze idealnie skomponowane z wnętrzem. Nie wolno również zapominać o parametrach technicznych drzwi, bowiem to również bardzo ważny czynnik. Bo źle wybrane drzwi mogą powodować, że w pokoju będziemy słyszeć wszystko z zewnątrz.

Dobrze, ale jak gdzie według schematów dobierać drzwi pełne, a gdzie te z przeszkleniem?

Zasada jest banalnie prosta. Drzwi pełne powinno się stosować do pomieszczeń, które wymagają dużego wyciszenia, oraz zasłonięcia tego co znajduje się w pomieszczeniu. Takie drzwi najczęściej pozostają zamknięte, dzięki czemu możemy uniknąć niepożądanego wzroku gości. Drzwi pełne to również idealny sposób na oddzielenie stref mieszkalnych. Najczęściej drzwi bez przeszklenia stosuje się w sypialniach czy łazienkach. Jednak podstawowym minusem przemawiającym za tego typu drzwiami jest właśnie ich całkowite zasłonięcie. Przez to np. w łazience nie do końca wiemy czy ktoś się tam znajduje. Dlatego też producenci drzwi DRE wyszli naprzeciw naszym oczekiwaniom i produkują drzwi częściowo przeszklone. Co ważne, przeszklenie, wcale nie musi zaburzać prywatności. Oczywiście, aby tak było należy użyć odpowiedniego szkła. Da nam to oprócz wyżej wspomnianej intymności dodatkowe światło, które pozwoli w niektórych pomieszczeniach dodatkowo je doświetlić.

Dziś modne są drzwi Porta wykonane z całkowitego szkła. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest ciekawe i efektowne. Jednak kompletnie nie nadaje się do niektórych pomieszczeń. Możemy je założyć np. w gabinecie, ale w łazience drzwi przeszklone muszą być zaciemnione, aby nie było widać czynności wykonywanych w tym pomieszczeniu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *