W czasie kryzysu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ograniczaniu kosztów. Jest oczywiście wiele przedsiębiorstw w takich miastach jak Gdynia, Warszawa czy Poznań gdzie kryzys nie dał się we znaków zatem myślenie o outsourcingu usług informatycznych, badawczych czy porządkowych nie jest brane pod uwagę. Zdarzają się jednak przedsiębiorstwa, które przechodzą chwilowe kłopoty. Zaczynają one szukać oszczędności. Często zaczyna się od zwolnień.

Oszczędności zaczynają się od zwolnień?!

Pracownicy szeregowi pracujący przy maszynach lub komputerach nie mogą spać spokojnie. Kadra zarządzająca oraz specjaliści w takich branżach jak informatyka, inżynieria czy finanse nie są brani pod uwagę w przypadku rozpoczęcia procesu restrukturyzacji. Z punktu widzenia osób zarządzających warto jednak brać to pod uwagę. Outsourcing usług it w Poznaniu czy Gdyni jest możliwy do realizacji a do tego bardzo opłacalny przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze koszty. Pracownik na stanowisku informatyka kosztuje przedsiębiorstwo bardzo wiele. Oprócz wypłaty musimy pokrywać wiele kosztów dodatkowych takich jak ubezpieczenia czy urlopy.

Korzyści płynące z outsourcingu

Outsourcing nas przed tym wszystkim chroni. Zewnętrzny informatyk przyjeżdża kiedy chcemy i na jak długo chcemy. Często dysponuje również usługą pomocy zdalnej aby skrócić czas reakcji do minimum. Drugi plus wyłączenia usług it na zewnątrz jest fakt, że nie zatrudniamy już wyłącznie jednego informatyka a całą grupę specjalistów. Każdy z nich oznacza się innymi cechami dzięki czemu my możemy liczyć na bardzo wysoki poziom usług niezależnie od problemu informatycznego jaki się pojawi. Dodatkowo outsourcing usług it daje możliwość serwisowania sprzętu komputerowego przez wybraną firmę informatyczną. Nie będzie zatem konieczności przewożenia drukarek, komputerów czy notebooków własnymi środkami do serwisu zewnętrznego. Outsourcing gwarantuje bardzo wysoki poziom usług niezależnie od problemu informatycznego jaki się pojawi. Dodatkowo outsourcing usług it daje możliwość serwisowania sprzętu komputerowego przez wybraną firmę informatyczną. Nie będzie zatem konieczności przewożenia drukarek, komputerów czy notebooków własnymi środkami do serwisu zewnętrznego. Outsourcing it w Poznaniu czy innym dużym mieście kosztuje często już od 50 zł miesięcznie za stanowisko robocze. Prosta kalkulacja, jeśli mamy 20 komputerów, miesięczny abonament na usługi it wynosić może 1000 zł netto miesięcznie. A ile kosztuje zatrudnienie informatyka?

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *