Współcześnie bierzemy coraz więcej leków, jednak często nie wystarczają nam te, które zapewnia każda drogeria. Idziemy wówczas do pobliskiej apteki, jednak tam dowiadujemy się, że nie ma specyfiku, którego się domagamy. Zgodnie z radą naszej pani farmaceutki grzecznie kierujemy się do budynku w centrum miasta z największym wyborem tabletek w całym powiecie.

Na nasze nieszczęście, nie otrzymujemy pożądanego lekarstwa, a jedynie słyszymy, że jest on nowej generacji i niedawno został wprowadzony na rynek. Zastanawiamy się, co w takiej sytuacji zrobić i czy w ogóle istnieje apteka sprzedająca potrzebne nam pigułki. Nie możemy odpędzić się od negatywnych myśli. Czy pójść do lekarza i wyjaśnić mu zaistniałą sytuację? Spytać się o zamiennik przepisanego nam leku? A co jeżeli nie ma specyfiku o podobnym działaniu? I nigdy nie uleczymy swojej choroby, a pozostaje jedynie żmudna, dająca mało efektów rehabilitacja jedynie opóźniająca nieuchronną śmierć?

19910569798_aa1f7b71e6_h

Czy pozostaje nam tylko czekanie na swój koniec? Co się stanie jak przeminę? W naszych głowach tworzy się wir pesymistycznych myśli, które co rusz, z dnia na dzień zaczynają zaburzać harmonię życia i zasad nim kierujących. Bez przerwy pojawia się to samo gorączkowe pytanie: Co robić? Drogeria ani apteka nie ma na stanie leku bez którego nie przeżyjemy… Czy mamy wpływ na swój los? Czy znajdziemy rozwiązanie na targające nami emocje?

Po kilku dniach rozmyślania o swojej egzystencji odnajdujemy sposób na uporanie się z problemem. Przypominamy sobie o stale funkcjonującej rzeczywistości wirtualnej. Zakupy w aptece internetowej sprawią, że obecne zmartwienia staną się tak odległe, jakby nigdy wcześniej nie istniały. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: „apteka internetowa” już jeden z wyników na pierwszej stronie spełnia nasze oczekiwania. Zamawiamy upragniony lek na zikoapteka, jednak wraz z podjęciem decyzji o zakupie pojawiają się wątpliwości. Czy przedpłata była słusznym wyborem? Czy e-zikoapteka jest uczciwą apteką internetową? A co jeżeli kurier zagubi naszą przesyłkę?

19910652880_d8a5389eff_h

Te i inne pytania mogą zajmować nasze umysły podczas kupowania specyfików w aptekach internetowych – jednak zupełnie niepotrzebnie. Jeśli chcemy poczuć się bezpieczniej, wystarczy jedynie nie wybierać opcji „przedpłata”, ponieważ nawet jeżeli przesyłka nie dojdzie, my nic nie stracimy, oczywiście oprócz poświęconego czasu. Możemy także czytać opinie klientów aptek, czy zasady zwrotów określonych produktów. Warto sprawdzić też w jakim połączeniu odbywa się transmisja danych. Tak podjęte kroki bezpieczeństwa pozwolą nam uniknąć cyber zagrożeń.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *