Doradca finansowy to osoba, której zadaniem jest przekazanie klientowi rzetelnej i merytorycznej wiedzy na temat jego majątku. Wymagane jest od nich aby stale kontrolowali przebieg procesu kredytowego, gromadzili dokumenty i dokonywali ich weryfikacji. Co więcej mają znać koniunktury na rynku oraz współpracować z bankami.

Zawód ten narzuca konieczność obycia w każdej dziedziny.  Na pewno przyda się psychologia aby przyciągnąć oraz zachęcić konsumenta do skorzystania z danej oferty jak i również wiedza matematyczna – umiejętność wyliczenia najkorzystniejszej oferty dla klienta. Doradca finansowy to osoba samodzielna i pomysłowa. Komunikatywność to cecha, bez której w tym zawodzie „ani rusz”.

Z pewnością trzeba szybko przyswajać wiedzę oraz mieć dobrą pamięć. Opanowanie i zdolność do empatii – to kolejne cechy, potrzebne do tego zawodu. Klient, który jest na skraju załamania nerwowego lub ma trudną sytuację finansową będzie oczekiwał od nas przede wszystkim zrozumienia. Osoba egoistyczna nie poradzi sobie w przypadku gdy konsument poprosi o radę. Doradca ma ciągły kontakt z innymi ludźmi dlatego też nie może być cichy i zamknięty w sobie. Energiczność oraz pozytywne nastawienie do życia daje możliwość bezpośredniej współpracy z klientami.

Aby otrzymać tą posadę należy posiadać określone predyspozycje. Zaletą będzie doświadczenie zawodowe, nie konieczne ściśle związane z bankiem. Wykształcenie może być dodatkowym atutem, ale nie podstawą na to stanowisko. Marzy Ci się posada doradca finansowy Białystok to Twoje miasto? Nie zwlekaj, aplikuj i ciesz się wymarzoną posadą!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *