W mediach coraz częściej słyszy się o lekach opartych na naturalnych składnikach jak na przykład konopie medyczne. Przytaczane są serie wyników badań oraz relacji osób korzystających z niekonwencjonalnych terapii tymi produktami, pokazujące dobry, leczniczy wpływ oleju konopnego na bardzo wiele schorzeń, w tym między innymi na chorobę Parkinsona, padaczkę oraz bóle związane z wieloma chorobami z chorobą nowotworową włącznie.

Lek z konopi testowany był i jest nadal w wielu krajach na całym świecie i nie ulega wątpliwości, że posiada zbawienny wpływ na samopoczucie osób chorych a w wielu przypadkach wykazuje działanie lecznicze lub zatrzymujące symptomy choroby – jak w przypadku choroby Parkinsona. Niestety w większości krajów konopie uznane są za rośliny zakazane a ich uprawa jest nielegalna i sankcjonowana karami. Należy jednak zauważyć, że z każdym rokiem nastawienie do konopi ulega zmianie i coraz więcej naukowców, badaczy i lekarzy zauważa ich lecznicze właściwości i dostrzega w nich potencjalne lekarstwo na wiele chorób.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że konopie medyczne nadają się do leczenia bardzo dużego spektrum schorzeń i można je stosować w leczeniu zarówno osób starszych jak też dzieci. Tendencja w medycynie jest obecnie taka, że niewykluczone iż za kilka lat w Polsce konopie będą uprawiane przez specjalne ośrodki i przetwarzane na lekarstwa.

Być może okaże się, że produkty medyczne zawierające konopie znajdą zastosowanie również w leczeniu innych chorób, które do tej pory były ciężko wyleczalne lub dawały bardzo niekomfortowe dla pacjentów objawy. Przede wszystkim należy przestać postrzegać tę roślinę jak narkotyk i skupić się na jej dobroczynnym działaniu. Wiele osób na całym świecie doświadczyło już dobroczynnego wpływu konopi na swoje zdrowie i komfort życia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *