Na pewno każdy z nas miał w swoim życiu moment, kiedy częściej grywał w karty. Już jako dzieci uczymy się gry w tysiąca, kenta, czy makao. Te zabawy odchodzą jednak w zapomnienie wraz z naszym wiekiem i zdobywaniem życiowego doświadczenia. Jednakże jest jedna wyjątkowa gra karciana, którą doceni każdy dorosły: poker. Do rozgrywki potrzebna jest talia licząca pięćdziesiąt dwie karty. Liczba graczy przy jednym stole teoretycznie może być dowolna, praktycznie jednak przyjmuje się, iż nie powinna przekraczać dziesięciu osób. Wygrywa ten, kto uzbiera najsilniejszy układ.

Układy pokerowe:

Wśród układów wyróżniamy: parę (dwie karty o identycznej wartości), dwie pary, trójkę (trzy karty o identycznej wartości), strita (pięć kart, które następują po sobie), kolor (pięć kart w tym samym kolorze), ful (para i trójka), karetę (cztery karty o identycznej wartości) i tytułowego pokera (pięć kart w tym samym kolorze, które występują po sobie).

Gra blefem:

Alternatywnym sposobem na wygranie jest blef. Jest to jednak wyjątkowa umiejętność, wymagająca od nas pewności siebie, doskonałego opanowania emocji i dobrych zdolności obserwacyjnych, jeśli chodzi o przeciwników. Wyróżnia się 2 rodzaje blefu: tzw. czysty blef i pół-blef, nie zaleca się jednak szarżować, gdyż łatwo o przegraną.

Serwisy pokerowe:

Obecnie ogromną popularnością cieszą się internetowe serwisy i kasyna, które pozwalają na satysfakcjonującą rozgrywkę bez wychodzenia z domu. W zaciszu własnej przestrzeni łatwiej zachować zimną krew i trzeźwość umysłu, zapanować nad emocjami. A wirtualne kasyna mają w swoich ofertach bardzo korzystne promocje pokerowe. Często gracz w łatwy sposób może uzyskać bonus pieniężny – za rejestrację, czy pierwsze rozdanie albo bilety do turniejów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *