Kraków słynie z Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu czy Barbakanu. Rynek i krakowski Kazimierz mają wiele magii i uroku zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Kraków to miejsce magiczne, nie tylko przez wzgląd na stare kamienice, ale także nowoczesne nieruchomości.

W ścisłym centrum Krakowa, przy ulicy Rajskiej, znajduje się Małopolski Ogród Sztuki. Obiekt ten powstał z funduszy unijnych i stanowi bardzo ważny punkt na mapie Krakowa. Jest to jedno z miejsc zaliczanych do centrów kultury, którego dwoma przewodnimi mottami są „ Dla młodych, o młodych, przez młodych” oraz „Bez barier”. Projekt MOS został stworzony przez Krzysztofa Ingardena, który to w swoim projekcie wziął pod uwagę wszystkie warunki konieczne do eksploatacji projektów artystycznych. Obiekt składa się z sali kinowej, konferencyjnej, wystawienniczej oraz Arteteki (miejsce gromadzenia zasobów o charakterze multimedialnym, z szerokiego zakresu sztuki).

Ma spełniać zadanie, rozwijania kompetencji kulturowych mieszkańców Krakowa, jak i całej Małopolski. Twórcy chcą realizować to zadanie poprzez wykorzystanie sztuki, nie tylko do celów stricte rozrywkowych, ale przede wszystkim do celów edukacyjnych. Pomysłodawcy w swoich założeniach chcieli dostosować ten obiekt tak, aby był on elastyczny dla potrzeb młodych studentów. MOS daje szansę młodym ludziom na to, aby pokazali swoje pomysły, nie rzadko nowoczesne, kreatywne i eksperymentalne, to głównie dzięki niemu mieszkania w Krakowie (www.salwator.com.pl) są jakie są.

Małopolski Ogród Sztuki w samym sercu Krakowa to miejsce, które pozwoli każdemu odwiedzającemu, na zapamiętanie go, przez jego niepowtarzalny charakter. Nie tylko turyści doceniają to miejsce, ale także znawcy sztuki. MOS jest laureatem wielu polskich jak i międzynarodowych konkursów, co niewątpliwie przekłada się na dumę twórców z „dziecka”, które stworzyli. Obiekt otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą realizację architektoniczną Krakowa w ubiegłym roku.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *