Wybór pomiędzy oknami drewnianymi a oknami PCV, wcale nie należy do najłatwiejszych. Każde z nich mają swoje wady i zalety, które należy wnikliwie rozważyć, aby podjęta przez nas decyzja była jak najbardziej słuszna, a nasze nowe okna spisywały się zarówno w kwestiach estetycznych, jak i przede wszystkim w funkcjonalnych. Trzeba tutaj więc poznać wszystkie wady i zalety poszczególnych rodzajów okien, aby podczas dokonywania wyboru wiedzieć, na które kwestie zwrócić szczególną uwagę. Zobaczmy więc, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje okien, aby nasz wybór miał pełne uzasadnienie w parametrach technicznych, odpowiadających naszym potrzebom.

Wady i zalety okien drewnianych.

Na początku powiemy sobie nieco więcej o oknach z drewna. Jako iż materiał do wykonania ramy okiennej jest pochodzenia naturalnego, z całą pewnością charakteryzować się będą one wyższym poziomem estetyki. Co więcej, drewno zapewnia mały poziom strat energetycznych, a to w wielu przypadkach jest kwestią bardzo istotną. Jeśli do tego, dodatkowo zapewnimy sobie okna z grubymi, zbrojonymi szybami o niskim poziomie strat cieplnych, ogrzewanie naszego domu będzie w stu procentach efektywne.

Niemniej jednak okna z drewna posiadają także swoje wady. Pierwszą z nich jest wysoka cena, powodowana trudniejszym pozyskiwaniem materiału oraz jego obróbką. Do tego dochodzą jeszcze kwestie konieczności stałej konserwacji i zabezpieczania przed negatywnym wpływem działania warunków atmosferycznych. Trzeba pamiętać, iż długotrwałe działanie deszczu oraz silnych promieni słonecznych będzie negatywnie wpływać na stan techniczny drewna, przez co też pogorszą się od razu parametry techniczne okien a z biegiem czasu drewno może zacząć butwieć co będzie przyczyną wymiany okien na nowe.

Wady i zalety okien z PCV.

Jeśli zaś chodzi o okna z PCV będziemy mieli tutaj do czynienia z zupełnie inną technologia produkcji, pozwalającą na produkcję na masową skalę, co rzecz jasna ma diametralny wpływ na obniżanie kosztów sprzedaży okien. Niemniej jednak w tym przypadku z całą pewnością nie uda nam się uzyskać odpowiedniej estetyki, choć nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają nam na osiągnięcie bardzo ciekawych efektów estetycznych w tym przypadku okien. Nowoczesne okna PCV mogą być wytwarzane w taki sposób, aby były nawet bardzo łudząco podobne do naturalnego drewna, a to przecież bardzo wielka zaleta.

Oczywiście długotrwałe działanie promieni słonecznych także będzie negatywnie wpływać na powierzchnię okien, niemniej jednak tutaj wystarczy tylko zadbać o czystość powierzchni, bez żadnych konserwacji i innych prac, aby okna zachować w odpowiednim stanie. Okna PCV z całą też pewnością będą wytrzymywać o wiele dłużej niż okna drewniane, toteż należy tę kwestię starannie rozważyć, przed podjęciem jakiejkolwiek w tym zakresie decyzji.

Podsumowanie

Należy więc tutaj powiedzieć, iż okna PCV i drewniane Drewdom, to na chwilę obecną całkiem dobry i rozsądny wybór. Praktycznie będą zapewniać nam zbliżone warunki i poziom zabezpieczenia przed stratami ciepła. Kluczową kwestią będzie tutaj więc dopasowanie estetyki okien do naszych upodobań.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *