Choroby o podłożu reumatoidalnym, stanowią dość poważną grupę chorób, z którymi ludzkość mierzy się już od dłuższego czasu. Ich leczenie jest bardzo problematyczne a najlepszy, stosowany w tym przypadku lek to metotreksat. Obecnie jednak okazuje się, iż poza tym lekiem farmakologicznym, możliwe jest jeszcze do zastosowanie leczenie przy pomocy ekstraktu z korzenia piwonii białej. W celu potwierdzenia skuteczności leczenia, przeprowadzono liczne badania, które miały na celu wykazać, iż piwonia biała na reumatyzm, będzie bardzo dobrym lekiem.

Leczenie reumatyzmu ekstraktem z korzenia piwonii białej.

Okazuje się, iż piwonia biała w chorobach reumatycznych była stosowana już wielu setek lat przede wszystkim w Chinach, Korei czy też Japonii. Aby udowodnić skuteczność leczenia tym specyfikiem w przypadku chorób o podłożu reumatoidalnym, przeprowadzono odpowiednie w tym zakresie badania. Jednymi z najważniejszych badań w tym zakresie były te, prowadzone przy finansowaniu przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej z Chin. W toku badania przebadano 450 osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Porównywano tutaj efekty leczenia ekstraktem z korzenia piwonii białej z metotreksatem. W przypadku osób leczących się metotreksatem poprawa nastąpiła o 81,7% badanych. W przypadku leczenia ekstraktem z korzenia piwonii białej, poprawę zanotowano u 71,7% pacjentów. Wynika z tego jasno i wyraźnie, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej jest równie dobrym i skutecznym lekiem w tym przypadku. co więcej, nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych. Metotreksat zaś, jak bardzo dobrze wiemy wywołuje przede wszystkim obniżenie poziomu samopoczucia oraz wiele innych dolegliwości.

Pozostałe właściwości ekstraktu z korzenia piwonii białej.

Udowodniono więc powyższym badaniem iż piwonia biała na reumatyzm jest rośliną bardzo dobrą, o prawidłowym działaniu. Jednakże, jak się okazuje, jest to roślina także o innych właściwościach w zakresie leczenia chorób o podłożu reumatoidalnym. W wyniku wielu różnorodnych, przeprowadzonych w tym zakresie badań okazuje się, iż piwonia biała doskonale sprawdza się także w wielu innych dolegliwościach związanych z chorobami reumatoidalnymi. Pozytywne efekty leczenia uzyskano m.in. w przypadku chorób takich jak: zespół Sjogrena, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty, przewlekła pokrzywka. Wynika to przede wszystkim z tego iż korzeń piwonii białej wykazuje działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz immunomodulujące.

Generalnie rzecz więc ujmując, leczenie preparatami zawierającymi ekstrakt z korzenia piwonii białej, będzie przynosić bardzo pozytywne efekty. Szczególnie w przypadku chorób reumatoidalnych. Warto więc mieć tę wiedzę na uwadze, bowiem przy zastosowaniu nieco mniej standardowych terapii, leczenie może się okazać o wiele bardziej skuteczne, niż w przypadku klasycznych, leków farmakologicznych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *