Świadczenie usług pomocy drogowej to bardzo wymagające zadanie dla przedsiębiorstw, bowiem tutaj trzeba dysponować odpowiednim wyposażeniem dla firmy, samochodami, holownikami i lawetami, bez których niestety nie będzie możliwe prawidłowe wywiązywanie się ze swoich obowiązków w tym zakresie. Dlatego też, trzeba tutaj powiedzieć sobie iż bez odpowiednich pieniędzy na start nie ma co nawet myśleć o tego rodzaju działalności, aczkolwiek w niektórych przypadkach można zacząć na niższym pułapie inwestycji i następnie w miarę rozwoju firmy, dokonywać kolejnych zakupów, które pozwolą poszerzać zakres działania, oraz pozyskiwać nowe grupy klientów. Jednym słowem warto tutaj dowiedzieć się w jaki sposób systematycznie zdobywać rynek, aby przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług pomocy drogowej, mogły sprawnie i systematycznie się rozwijać.

Pierwszy holownik

Należy tutaj zacząć bezsprzecznie od zakupu pierwszego holownika, bowiem bez tego rodzaju samochodu nie ma co nawet myśleć o świadczeniu usług pomocy drogowej. Jest to porządny samochód, za pomocą którego będzie można holować uszkodzone pojazdy samochodowe na warsztat samochodowy, gdzie będą one podlegały odpowiednim naprawom. W wielu przypadkach koniecznością może być także zakup odpowiedniej lawety samochodowej, czy to w formie samochodu z lawetą, czy to w formie przyczepki. Ta druga forma ma swoje liczne zalety, bowiem można z niej korzystać wraz z każdym samochodem osobowym, co zapewnia nam większy zakres zastosowania dla samochodu. W przypadku zaś lawety wraz z samochodem niestety będziemy mieli ograniczony zakres jego wykorzystania. Można tutaj zobaczyć jak do obecnego stanu rzeczy doszło w przypadku firmy AutoJet Bielsko Biała, która to firma właśnie od jednej lawety i jednego holownika zaczynała zdobywanie rynku usług pomocy drogowej. W miarę rozwoju i pozyskiwania środków na inwestycje pozyskiwane były kolejne samochody holownicze, transportowe i lawety, aż do stanu obecnego, kiedy to Auto Jet jest w stanie holować i transportować nawet duże pojazdy ciężarowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto tutaj także pamiętać o kilku bardzo ciekawych kwestiach związanych z prowadzeniem tego rodzaju działalności. Przede wszystkim obecnie coraz większą popularnością cieszą się pakiety ubezpieczeniowe zawierające w sobie opłatę za całoroczne korzystanie z usług pomocy drogowej. Jest to dość korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim z punktu widzenia kierowców, bowiem opłacając ubezpieczenie z tego rodzaju pakietami, w razie konieczności skorzystania z pomocy drogowej nie muszą już ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Dlatego też, prowadząc tego typu przedsiębiorstwo, zajmujące się świadczeniem usług pomocy drogowej, warto zadbać o kontrakty na usługi pomocy drogowej z jakimiś ubezpieczalniami, co zapewni nam stały napływ klientów, przy czym zawsze będziemy mogli być pewni uregulowania rachunków przez ubezpieczalnię, co w tym przypadku jest kwestia zdecydowanie najważniejszą.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *