Czy rozważałeś już zmianę oświetlenia na LED w domu? Jeśli nie to sprawdź, dlaczego warto to zrobić! Oświetlenie typu LED początkowo było bardzo rzadko wybierane przez konsumentów ze względu na bardzo wysoką cenę, jednak upowszechnienie stosowania tej technologii sprawiło, że LED-y obecnie zagościły już w prawie każdym domu. Obecnie LED-y przeważają swoimi zaletami nad innymi rodzajami oświetlenia przez co konsumenci coraz chętniej sięgają właśnie po nie, zastępując nimi tradycyjne oświetlenie.

Zalety oświetlenia LED w domu

Główną zaletą jaką wyróżnia się oświetlenie LED jest jego energooszczędność. Niewiele osób wie, że zmiana oświetlenia z tradycyjnego na ledowe jest w stanie przynieść oszczędności nawet w ilości 90% energii, przy zachowaniu takiej samej intensywności świecenia. Ma to szczególnie znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy o wiele częściej używamy sztucznego oświetlenia oraz w pomieszczeniach biurowych, gdzie potrzebne jest dobrej jakości oświetlenie nawet w ciągu dnia.

Kolejną pozytywną cechą oświetlenia LED jest jego żywotność. Dla porównania tradycyjna żarówka może świecić przez około 1000 godzin, a żarówka LED G9 jest w stanie pracować około 30 000 godzin pracy, przy czym odnotowano również kilka sytuacji, w których oświetlenie typu LED pracowało nawet 3 razy dłużej. Rzadsza wymiana żarówek to nie tylko oszczędność czasu, ale również i pieniędzy.

Oświetlenie typu LED daje mnóstwo możliwości aranżacji w przeciwieństwie do tradycyjnego oświetlenia. LED-y mogą być używane do opraw sufitowych lub meblowych co w połączeniu z bardzo szerokim zakresem barw daje mnóstwo różnych opcji wykorzystania.

Warto również wspomnieć o tym, że oświetlenie LED-owe jest stosunkowo bezpiecznym rodzajem oświetlenia, ze względu na bardzo niskie napięcie, jakiego potrzebuje do zasilania. Diody LED pracują również w bardzo niskich temperaturach w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli oświetlenia, a co za tym idzie nie występuje tutaj ryzyko pożaru lub przepalenia przewodów.

Jeżeli szukasz ekologicznego rozwiązania to oświetlenie typu LED będzie idealnym wyborem.

Dostępność oświetlenia LED

Oświetlenie LED-owe jest szeroko dostępne. Możemy je znaleźć w wielu sklepach budowlanych, oświetleniowych lub sklepach on-line. Żarówki LED tak jak na przykład E14 LED występują w barwie ciepłej i zimnej, dzięki czemu klient może dobrać odpowiednią dla siebie barwę światła. Ponadto LED-y tak samo, jak tradycyjne żarówki są wykonane z różnymi gwintami, nie zachodzi więc tutaj ryzyko, że konsument nie znajdzie pasującej żarówki, a w przypadku konieczności wymiany bez trudu zakupi nową.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *