Żylaki to źródło wielu chorób i mimo tego, że wiemy o tym to i tak nic z tym nie robimy. Najgorsze jest to, że nie za bardzo przejmujemy się tą chorobą. Żylaków w Polsce nawet nie traktuję się jako choroby, jest to raczej coś powszechnego. Jest to bardzo złe podejście, ponieważ żylaki są prawie jak zaraza, powikłania związane z tą dolegliwością odczuwa około 50 procent z nas. Skala tego problemu jest wręcz przygniatająca.

Powstaje pytanie jak sobie radzić ze złośliwymi żylakami?

Są na to różnego rodzaju sposoby. Może trochę przytoczę historyczne, które zaczynają po woli wracać do łaski. W średniowieczu ludzie uważali, że pijawki pomagają na wszelkie choroby. Oczywiście nie była to prawda ale w pewnym stopniu pijawki potrafiły wyleczyć dużą liczbę dolegliwości. Dziś wiadomo, że pijawki nie pomagają, chodź w ostatnim czasie pijawki znów wracają w łaski. W przypadku żylaków to dość ciekawa terapia. Pijawki potrafią usunąć z naszej krwi zakrzepy, polepszają krążenie oraz poprawiają nasze krążenie. Coś takiego daję nam możliwość, pozbyć się żylaków przynajmniej w pewnym stopniu.

Inne metody są bardziej nowoczesne. Bardzo popularny jest laser. Jest to metoda bardzo skuteczna, jednak ma swoje wady. Usuwanie, przeprowadzanie operacji z laserem nie jest naturalną formą leczenia, może powodować powikłania. Zdecydowanie bezpieczniejsze, ale dużo mniej skuteczne, jest naturalne leczenie, takie jak kremy, maści oraz wyżej wymienione metody znachorskie. Leczenie żylaków laserem, mimo swoich wad jest dość ciekawą metodą warto się nią zainteresować. Oczywiście laser jest tu zdecydowanie szybszy a efekty są długotrwałe, jednak myślę że nie  zawsze jest to najlepsza metoda, szczególnie jeżeli nasz organizm nie lubi sztucznej ingerencji.

Można też iść trochę w inną stronę mianowicie, wyrzynanie żylaków, jest to moim zdaniem, nieskuteczna i najbardziej ryzykowna rzecz. Wyrzynanie żylaków, polega na mechanicznym usuwaniu tej choroby. Może to powodować złe konsekwencje dla naszych nóg w rodzaju blizn oraz niedokrwienia. Szczególnie jest to ryzykowne kiedy lekarz nie potrafi dobrze zrobić takiego zabiegu, każda pomyłka kończy się blizną. Z tego powodu jest to mało popularna metoda.

Żylaki można usunąć

Metod jest dużo więcej, lecz ja opisałem dwie najbardziej popularne i jedną która jest nowością na rynku. Najlepszym rozwiązaniem wydaję się laser. W moim przekonaniu nie zawsze tak być musi, zależy to od indywidualnego podejścia do takiego zabiegu. Wydaję mi się, że najlepiej jest dostosować to do własnych potrzeba, nie ma co się sugerować, że jakiś znajomy usunął żylaki laserem. Jest to moim zdaniem w 100 procentach kwestia indywidualna na jaki rodzaj operacji się zdecydujemy. Można też zostawić żylaki bez leczenia ale jest to zdecydowanie niezalecane przez ekspertów, może to się skończyć zatorem krwi i w konsekwencji wylewem.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *