Kraków to miejsce możliwości. Doceniają go inwestorzy jak i turyści. Przedsiębiorcy chwalą sobie dobre połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze oraz potencjał naukowy. Z kolei odwiedzających przyciąga zabytkowe Stare Miasto, muzea, liczne festiwale. W 2012 roku „stolicę kultury” odwiedziło 9 mln turystów!

Podstawową zaletą miasta jest jego uporządkowanie . Oczywiście jak wszędzie zdarzają się wpadki i potknięcia, ale pomimo to – wszystko funkcjonuje jak w zegarku.  Informacje dotyczące rynku nieruchomości m.in planów zagospodarowania przestrzennego znajdziemy w biuletynie informacji publicznej miasta Kraków. Innym dokumentem, który wprowadza nas w świat nieruchomości jest „Krakowski Rynek Nieruchomości”. Publikacja wydawana jest każdego roku przez Wydział Rozwoju Miast Urzędu Miasta Krakowa.  Zawiera ona wiadomości oraz statystyki odnośnie m.in nowych inwestycji.

W ramach konkursu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” zaplanowano zagospodarowanie powierzchni wokół kombinatu. Zaproponowano  budowę budynków mieszkalnych, ośrodków kulturowych i logistycznych. Cała akcja ma pochłonąć ogromne pieniądze dlatego też poszukiwani są inwestorzy. Prezydent Majchrowski liczy również na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Więcej informacji dotyczących rynku nieruchomości znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Kraków oraz Urzędu Statystycznego w Krakowie. Prognozy zapowiadają się obiecująco i pozostaje nam tylko czekać na efekty.

Dodatkowo o tym jakie mieszkania Kraków oferuje poczytać możemy także na wielu różnych portalach mieszkaniowych. Tutaj na przykład znajdziemy informacje, jeśli chodzi o nowe mieszkania i rejon Bronowice w Krakowie – www.oaza-bronowice.pl. I takich stron w sieci jest bardzo wiele, wystarczy tylko chwilę poszukać i możemy zdobyć naprawdę bardzo dużo informacji o mieszkaniach na sprzedaż w stolicy Małopolski.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *