Wszelkie formy aktywności na otwartym powietrze w porze letniej, niosą za sobą pewną niedogodność. Są nią oczywiście wszędobylskie, żądne naszej krwi komary. Do tego oczywiście dochodzą jeszcze kleszcze, oraz inne insekty, które wybitnie będą uprzykrzać nasze przebywanie na wolnym powietrzu. Aby się przed nimi zabezpieczyć, należy zastosować odpowiednie preparaty do oprysku skóry z zewnątrz. Niemniej jednak, preparaty te, w większości nie zapewniają nam odpowiednio dużego poziomu skuteczności. O wiele lepszym rozwiązaniem jest nowoczesne urządzenie Thermacell MR300, które stosuje innowacyjne rozwiązanie. Warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zastosowania tego urządzenia, bowiem jego skuteczność jest naprawdę wyjątkowo wysoka.

Zasada działania urządzenia Thermacell do odstraszania komarów.

Urządzenie jest banalnie proste w obsłudze. Wystarczy je uruchomić, a natychmiast załączy się palnik butanowy, podgrzewający nasączoną matę. Z urządzenia zacznie się wydobywać bezwonny dla nas zapach, substancja aktywna o nazwie d-alertyne. W naturalnych warunkach, tego typu substancje zapachowe, występują na przykład w chryzantemach. To właśnie dlatego kwiaty te, stanowią tak ważny punkt naszych ogrodów. Potrafią bowiem skutecznie odstraszać komary oraz inne insekty. Po jego włączeniu, w przeciągu kilku minut, dookoła urządzenia na przestrzeni około 20-25 m2, wytwarza się strefa wolna od komarów i innych insektów.

Samo urządzenie możemy włączać i wyłączać bez żadnych przeszkód. Jedne wkład wystarcza na trzy godziny ciągłej pracy. Wraz z urządzeniem dostajemy wkłady i pojemniki butanem, na około 12 godzin działania. Jest to więc bardzo dużo, zważywszy, że urządzenie Thermacell MR300, to koszt rzędu 159 PLN.

Bardzo istotną zaletą jest fakt, iż urządzenie może działać stacjonarnie, ale także możemy je stosować mobilnie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec, który umożliwi nam przytroczenie urządzenia do pasa. W tym przypadku skuteczność jest równie wysoka, choć trzeba zaznaczyć, iż pole działania będzie mniejsze. Dzieje się tak z racji tego, iż substancja d-alertyne, nie zdąży się rozprzestrzenić na całej powierzchni działania, a my już mienimy nasze położenie. W każdym razie w bezpośredniej bliskości urządzenia pozostaje utrzymana strefa bezpieczna od komarów.

Gdzie przyda się urządzenie Thermacell MR300?

Tego typu urządzenia stosowane są przez wielu ludzi, którzy decydują się na uprawianie aktywności fizycznej na otwartym powietrzu. Najczęściej korzystać będą z niego myśliwi i wędkarze. Bardzo często można zetknąć się także z grzybiarzami oraz zwykłymi turystami, wykorzystującymi Thermacell. Ostatecznie urządzenie to, może bardzo dobrze sprawdzić się także w naszym przydomowym ogrodzie. Podczas grillowania, także zagrażają nam komary oraz inne insekty, toteż skuteczne ich odstraszanie będzie tutaj bardzo korzystne.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *