Przez okna każdego domu i mieszkania do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych wpada każdego dnia światło słoneczne. Jest to bardzo ważne, bowiem pozwala nam na normalną egzystencję w czasie dnia, bez konieczności stosowania sztucznego oświetlenia, co jest bardzo oszczędne. Zresztą wystarczy sobie wyobrazić dom lub mieszkanie pozbawione okien, a zaraz można zrozumieć co mamy na myśli pisząc te słowa. Warto jednak pamiętać, iż w niektórych okolicznościach będziemy chcieli dopływ światła słonecznego w ciągu dnia ograniczyć, bądź też odciąć całkowicie, a to będzie możliwe tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie, rolet, żaluzji, plis, czy też tradycyjnych zasłon okiennych. Zobaczmy w takim razie, jak to wszystko wygląda, oraz w jakich przypadkach możemy stosować poszczególne z rozwiązań.

Rodzaje zasłon okiennych.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, mamy kilka rodzajów zasłon, które możemy wykorzystywać w celu ograniczania bądź też całkowitego odcinania dopływu światła słonecznego do pomieszczeń mieszkalnych. Poszczególne z rozwiązań różnią się od siebie, toteż warto wiedzieć, które z nich będziemy stosować w poszczególnych przypadkach, aby precyzyjnie określić kwestie związane z ich prawidłowym doborem.

  • Rolety wewnętrzne – zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie pozwalające nam na prawie całkowite odcięcie napływu światła słonecznego. W niektórych przypadkach możemy wpływać na kolorystykę przepuszczanego światła, co także znajduje swoje zastosowanie.
  • Rolety zewnętrzne – są zupełnie innym rozwiązaniem niż wewnętrzne, a zapewniają nam możliwość całkowitego odcięcia światła słonecznego. Ponadto gwarantują zabezpieczenie naszych okien przed uszkodzeniami mechanicznymi na przykład w czasie silnych wichur lub gradobicia.
  • Plisy – jest to nieco odmienna forma rolet wewnętrznych która umożliwia zasłonięcie okien o nietypowych kształtach, czyli na przykład okien trójkątnych lub owalnych.
  • Żaluzje – forma zasłon które stosowane są przede wszystkim w biurach. Mamy do wyboru żaluzje zarówno pionowe jak i poziome, dzięki którym można nie tylko ograniczać napływ światła, ale także zasłonić wnętrze pomieszczenia biurowego przed wścibskim wzrokiem innych pracowników lub klientów.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, mamy do wyboru cztery rodzaje zasłon okiennych przy czym plisy będą do wykorzystania w przypadku okien o kształtach bardzo nietypowych, czyli na przykład owalnych lub trójkątnych. Pozostałe zaś rozwiązania możemy stosować w zależności od naszych potrzeb i wymagań. Warto jednakże pamiętać o tym, aby w pierwszej kolejności skupić się na jakości pozyskiwanych rolet, plis, czy też żaluzji, aby nie mieć w przyszłości problemów z ich eksploatacją. Tutaj zdecydowanie najbardziej zaś polecane są wyroby dostarczane przez Budrim Karolux www.budrim-karolux.pl, która to firma na chwilę obecną zapewnia nam dostarczenie najlepszych wyrobów w tym zakresie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *