Trekking ze zdobyciem czterotysięcznika to nie lada wyczyn nawet dla doświadczonych górskich podróżników. Okazuje się jednak, iż możemy wybrać się na bardzo przystępny trekking dostępny dla każdego. Jest to wyprawa na Gran Paradiso o wysokości 4061 m n.p.m. Wejście nie wymaga jakichkolwiek wyjątkowo specjalnych umiejętności, aczkolwiek, jak to w przypadku tego typu wypraw bywa, doświadczenie, siła i kondycja muszą być na swoim miejscu. Warto także podkreślić, iż jest to jeden z najłatwiejszych do zdobycia czterotysięczników. Dlatego też, posiadając już pewne doświadczenie, warto spróbować takiej wyprawy, gdyż może się to okazać trekkingiem życia.

Przygotowanie do wyprawy na Gran Paradiso.

W przypadku trekkingu ze zdobyciem Gran Paradiso, tak samo jak w przypadku każdej innej, należy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj o przygotowanie swojego wyposażenia, jak również o popracowanie nad wytrzymałością oraz kondycją. Nie da się ukryć, iż mimo stosunkowo niskiego poziomu trudności, jest to jednak wymagająca trasa. Nie ma to nic wspólnego ze spacerkiem Doliną Chochołowską. Jest to trasa wymagająca siły i dobrej kondycji jak również stanu zdrowia. Bardzo często trzeba będzie poruszać się fragmentami lodowca, gdyż takim terenem wiedzie szlak. Sama wyprawa organizowana jest na grupy, liczące sobie ok. 4 osób plus przewodnik. Będzie to podstawowym zabezpieczeniem uczestników. Dodatkowo, zachodzi tutaj konieczność poruszania się w uprzęży i na linach we wzajemnym ubezpieczeniu. Możemy więc powiedzieć, iż tak przystępny trekking dostępny dla każdego swoje wymagania jednak ma. Jednakże jest to doskonałe przygotowanie do bardziej wymagających wypraw. Tutaj nauczymy się korzystać z raków, uprzęży, czy też nawet czekana. Rozeznamy się w prawidłach przygotowań i kompletowaniu niezbędnego wyposażenia. Warto więc zdecydować się na tego typu wyprawę, szczególnie jeśli mamy zamiar w przyszłości przejść nieco więcej, nieco bardziej wymagających tras trekkingowych.

Wyposażenie na przystępny trekking dostępny dla każdego.

Bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o przystępny trekking z wejściem na Gran Paradiso, będzie prawidłowe przygotowanie swojego wyposażenia. Najważniejszymi elementami będzie oczywiście solidna odzież i obuwie górskie. Musi to być odzież i obuwie nieprzemakalne, bowiem bardzo często przyjdzie nam poruszać się w śniegu i lodzie. Do tego trzeba zaopatrzyć się w raki, dopasowane do obuwia, kijki trekkingowe, czekan i dolna uprząż. Oczywiście zawsze jest możliwość dodatkowego wypożyczenia brakującego elementy ekwipunku. Jednakże przymierzając się bardziej wymagających wypraw warto jednak mieć swoje sprzęty. Pozwoli nam to oswoić się z tego typu sprzętem i przygotować do kolejnych wypraw z jego wykorzystaniem. Do tego wszystkiego trzeba będzie jeszcze zaopatrzyć się w solidny plecak, apteczkę pierwszej pomocy, czy też nawet koc termiczny. Są to elementy podstawowe, zapewniające podstawowe zabezpieczenie w górach, dlatego też, nie możemy ich pod żadnym pozorem pominąć.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *