Aby prawidłowo przeprowadzić remont instalacji elektrycznej w domu, koniecznością będzie przeprowadzenie jej wnikliwego przeglądu. Bardzo bowiem jest tak, iż niektóre elementy, mogą pozostać bez zmian, zaś inne, musimy koniecznie wymienić na nowe. Dużo będzie też zależeć od tego, jak stara jest instalacja oraz jak intensywnie była eksploatowana. Wymaga to oczywiście wiedzy, doświadczenia oraz stosownych uprawnień. Jeśli więc takowych nie posiadamy, to remont instalacji elektrycznej, najlepiej będzie zlecić zewnętrznej firmie, bądź przynajmniej elektrykowi, który stosowne uprawnienia posiada.

Czy remont instalacji elektrycznej jest kosztownym przedsięwzięciem?

Będzie to uzależnione od wyników przeglądu technicznego. Im więcej elementów instalacji będzie podlegać konieczności wymiany, tym koszty remontu będą zdecydowanie wyższe. Musimy pamiętać, iż wszystkie elementy instalacji są kosztowne. Konieczność zakupienia nowej skrzynki rozdzielczej, przewodów o odpowiednim przekroju, a na końcu także łączników oraz gniazdek, pociąga za sobą spore koszty.

Tak więc, w pierwszej kolejności doświadczony elektryk dokonuje niezbędnych pomiarów aktualnie działającej instalacji elektrycznej. Dopiero na podstawie wyników pomiarów będzie ustalać, które z jej elementów nie spełniają standardów i wymogów bezpieczeństwa. Przygotuje niezbędny projekt prac remontowych a ostatecznie, przeprowadzi także remont instalacji elektrycznej.

Zakup niezbędnego osprzętu.

Kluczową rolę w kosztach remontu odgrywać będzie zakup całego, niezbędnego do remontu osprzętu elektroinstalacyjnego. Musimy znaleźć solidnego dostawcę, który zagwarantuje nam szeroki asortyment oraz przyzwoite ceny. Dobrze by było, gdyby udostępniał on nam także możliwość monitorowania stanów magazynowych, co będzie szczególnie istotne w przypadku większych inwestycji. Dzięki temu bowiem, będziemy mogli lepiej zaplanować remont instalacji elektrycznej. Będziemy posiadali wiedzę w zakresie tego, które elementy osprzętu możemy dostać w hurtowni od ręki, a które trzeba będzie zamówić i poczekać na ich sprowadzenia. To oczywiście pozwoli zaplanować cały front robót, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia inwestora.

Przykładowym rozwiązaniem tego typu jest chociażby monitor stanów magazynowych Kontakt Simon, czyli jednego z bardziej doświadczonych dostawców osprzętu elektroinstalacyjnego.

Podsumowanie.

Możemy więc tutaj powiedzieć, iż remont instalacji elektrycznej należy do zadań stosunkowo wymagających. Jego samodzielne przeprowadzenie nie zawsze będzie możliwe, gdyż trzeba posiadać wiedzę, umiejętności, niezbędne narzędzia, oraz uprawnienia SEP. Te ostatnie, będą po prostu gwarancją, iż mamy świadomość tego, jak ważnym elementem w domach jest instalacja elektryczna, oraz jak wielkie zagrożenia stwarza nieprawidłowo przeprowadzony remont instalacji elektrycznej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *