Remont to dla nas zawsze jeden wielki ból głowy. Remont oznacza duże zmiany, dezorganizację, wszystko staje do góry nogami, panuje jeden wielki bałagan i trudno nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości, którą później sami musimy uporządkować. Remont to z jednej strony okazja do nowych, dobrych zmian, ale z drugiej, żeby do tych dobrych zmian dotrzeć, trzeba się wcześniej sporo napracować. Przede wszystkim problem jest duży jeżeli robimy remont w miejscu, gdzie na co dzień mieszkamy, a nie w nowym mieszkaniu, do którego dopiero będziemy się wprowadzać.
Remont tam gdzie mieszkamy jest trudny, ponieważ musimy jednocześnie malować, tynkować, gruntować, a później spać tam co nie jest zbyt zdrowe, a poza tym trudno spać w takich warunkach. Inną kwestią jest to, że ciągle przez głowę przechodzą nam takie myśli, jak to czy to dobre tynki gipsowe, albo czy tynki cementowo-wapienne nie są jednak lepsze, albo jakie wybrać panele podłogowe i kiedy musimy podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.
Inną rzeczą jest to, że jeśli zlecamy komuś remont, to co chwila musimy nadzorować pracę, a jeśli zatrudniliśmy niesolidną ekipę, bo bardzo chcieliśmy zaoszczędzić (wielu Polaków popełnia ten błąd i rzadko kiedy się na nim uczymy, niestety), to co chwila jest coś nie tak. Żeby ekipa była dobra, nie może być tania, bo czas i praca profesjonalistów musi kosztować, nie da się tego w żaden sposób obejść. A jeśli mamy profesjonalistów, to żadne tynki maszynowe nie są dla nas straszne.
Ważne, żeby móc zaufać ludziom, którzy remontują nam dom, albo siedzibę naszej firmy, bo to w przyszłości zaprocentuje, o ile remont będzie dobrze wykonany.
Co chwila słyszymy że ktoś zatrudnił ekipę amatorów. Ale pamiętajmy,że nie można brać kogoś o kim nie wiemy, jak pracuje. Warto prosić o rekomendację znajomych, wtedy mamy większą szansę na powodzenie całej akcji.

Reklama: Tynki cementowo-wapienne Kraków – Inside System

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *