Czasy, kiedy ludzie pragnąc założyć rodzinę i wyprowadzić się kupowali mieszkania przede wszystkim z rynku wtórnego właściwie odchodzą w zapomnienie. Owszem, nadal bardzo wielu ludzi kupuje takie mieszkania – wystarczy rozejrzeć się na jednym z osiedli, aby szybko przekonać się, że niemal w każdym mieszkaniu ktoś egzystuje. Zdarzają się oczywiście również i oferty sprzedaży – duże ogłoszenia wiszące najczęściej na balkonach zwracają uwagę, jednak takie mieszkanie jest coraz trudniejsze do sprzedania. Okazuje się bowiem, że coraz większą popularnością cieszą się po prostu nowe mieszkania, przede wszystkim w dużych miastach, na strzeżonych i bezpiecznych osiedlach, z bardzo dobrym dojazdem do centrum i bliskością sklepów oraz szkół czy przedszkoli.

Nowe mieszkania w Krakowie czy Wrocławiu, a dzielnicach takich jak prądnik biały czy też stabłowice wrocław cieszą się popularnością nie tylko z powyższych powodów. Nie bez znaczenia jest fakt, iż ludzie chcą po prostu mieszkać w bardziej nowoczesnych mieszkaniach, na nowoczesnych osiedlach, wśród ludzi podobnych do siebie, w podobnym wieku i co najważniejsze – blisko dużego miasta, gdzie mogą liczyć na lepsze perspektywy pracy, znajomości czy po prostu oddawać się różnym rodzajom hobby i znaleźć w tym celu odpowiednie osoby.

building-922531_1920 Jak wskazują przedstawiciele geogrupa.pl, grupy deweloperów zrzeszającej aż 16 spółek, powód jakiego stanu rzeczy jest jeszcze jeden. Ów duże zainteresowanie spowodowane jest dopłatami do kredytów, jakie oferują banki w porozumieniu z państwem. Młode małżeństwa mogą zdobyć kredyt na naprawdę dobrych warunkach – decydując się na kredyt mają pewność, że częściowe odsetki przynajmniej przez jakiś czas będą spłacane przez państwo. Konkretne warunki tego typu porozumienia mogą się jednak nieco różnić w zależności od konkretnego banku.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *