Osoby, które ulegną wypadkowi i doznają jakiegoś urazu mają prawo do zakupu sprzętu fitness do domowej rehabilitacji z refundacją. Jaki sprzęt podlega refundacji i na co mogą liczyć te osoby?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jaki sprzęt fitness do rehabilitacji można uzyskać w ramach refundacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • czy osoby niepełnosprawne mogą uzyskać sprzęt do codziennej rehabilitacji domowej
  • jak uzyskać dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny z PFRON
  • gdzie kupić profesjonalny sprzęt do domowej rehabilitacji

Jeśli chodzi o pomoc osobom niepełnosprawnym oraz osobom z urazami po wypadkach, które wymagają domowej rehabilitacji, mogą one liczyć na dofinansowanie oraz zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji, w tym sprzętu fitness.

 sprzęt fitness do rehabilitacji w domu

Sprzęt rehabilitacyjny fitness – jaki sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu można kupić?

Sprzęt fitness do rehabilitacji mają prawo nabyć osoby po urazach i wypadkach, które wymagają rehabilitacji domowej. Mogą zakupić między innymi rower stacjonarny poziomy czy rower rehabilitacyjny pionowy. Do sprzętu rehabilitacyjnego fitness zaliczamy tez np. bieżnie. Taki sprzęt zapewnia powrót do zdrowia w ramach rehabilitacji domowej także osobom niepełnosprawnym wymagającym nieustannego wspierania.

Sprzęt do ćwiczeń fitness w domu taki jak piłki rehabilitacyjne, poduszki sensoryczne, przyrządy do treningu i masażu we własnym domu wspomagają koordynację ruchową i zakres ruchu pacjenta i ułatwiają mu powrót do zdrowia utraconego na skutek choroby czy wypadku. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają krążenie, poprawiają funkcjonowanie stawów.

Profesjonalny sprzęt fitness do rehabilitacji w domu, a dofinansowanie z PFRON

Zarówno osoby z niepełnosprawnością jak i osoby po wypadkach czy urazach mogą ubiegać się o dofinansowanie na sprzęt fitness do rehabilitacji w domu. W tym celu należy zapytać w PFRON o zasady dofinansowania sprzętu do rehabilitacji.

Przykładowo, jeśli chodzi o rowerki rehabilitacyjne, wskazane dla osób po urazach kręgosłupa, operacjach kończyn, a także dla seniorów, którzy potrzebują regularnej dawki ruchu można nabyć z pomocą dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, o ile udowodni się, że jest on integralną częścią terapii. Otrzymane dofinansowanie może wynosić nawet do 80% ceny urządzenia.

Podobnie w przypadku bieżni rehabilitacyjnej. Jest to specjalnie skonstruowany sprzęt, nie obciążający osoby chorej i zapewniający jej łagodny trening kardio. Nie przeciążają stawów, posiadają niski próg wejścia, który gwarantuje komfortowe użytkowanie także seniorom. Dofinansowanie PFRON do bieżni rehabilitacyjnej, której cena może osiągnąć cenę nawet 8000 zł może wynieść do 80% jej pierwotnej wartości. Konieczne jest jednak spełnianie wszelkich warunków, jak choćby kryterium dochodowe.

Sprzęt fitness do rehabilitacji można kupić w specjalistycznym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym dla osób z niepełnosprawnością.

Gdzie kupić sprzęt fitness do rehabilitacji domowej?

Sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych lub po wypadkach możemy kupić w specjalistycznych sklepach ze sprzętem medycznym. Akcesoria fitness do ćwiczeń rehabilitacyjnych kupimy zarówno stacjonarnie jak i online (np. na https://www.prolifter.pl/sprzet-fitness-rehabilitacyjny-c-51.html). W przypadku wątpliwości co do tego jaki sprzęt powinniśmy kupić możemy liczyć na fachową pomoc i doradztwo. Wiele sklepów oferuje również pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Dzięki temu możemy nabyć potrzebny nam sprzęt do ćwiczeń po korzystnej cenie i podreperować swój stan zdrowia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *