Urządzając kuchnię, warto zwrócić uwagę nie tylko na jak największą funkcjonalność, ale także stylowy wygląd. Dobierając poszczególne elementy i sprzęty, dopasujmy je do estetyki, w jakiej zamierzamy utrzymać kuchnię. Modny styl retro daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych – kuchnia jest idealnym miejscem na wprowadzenie odrobiny klimatu retro.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele sprzętów stylizowanych w przeróżnych konwencjach. Decydując się na estetykę retro wybierajmy te wyglądające na staromodne, wyjęte prosto z lat 50-60 ubiegłego wieku. Świetną, zwracającą uwagę ozdobą może okazać się okap – urządzenie niezbędne w każdej kuchni, często ukrywane w zabudowie tak, by nie było go widać. Jednak wybranie wyszukanego modelu, może sprawić, że okap stanie się największą dekoracją kuchni. Okapy retro są eleganckie i nadają klasyczny, niedzisiejszy charakter. W połączeniu z innymi elementami tej stylistyki tworzy gustowną i charakterystyczną kuchnię. Podobnie prezentuje się modny styl rustykalny – jest równie reprezentatywny i idealnie sprawdza się w wystroju kuchni. Styl rustykalny jest swojski i przytulny. Dobrze charakteryzuje go określenie „wiejski”. Skomponowanie ze sobą tych dwóch stylistyk w jednym pomieszczeniu może dać zaskakujące efekty – kuchnia jest doskonałym miejscem na eksperymenty tego typu. Okapy rustykalne również należy wyeksponować – łączą w sobie funkcjonalność z estetyką.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdy domownik spędza codziennie sporo czasu. Najważniejsza jest jej funkcjonalność – podczas aranżacji nie trzeba jednak wybierać jedynie prostych, dostępnych powszechnie rozwiązań. Ulubiony styl we wnętrzach można z powodzeniem przenieść także do kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *