Kraków to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Liczne zabytki, piękne kościoły, Stary Rynek z małymi kawiarenkami. Jeżeli tylko mamy okazję warto wybrać się na zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Wiele osób często trafia do Krakowa na biznesowe spotkania lub przesiada się jedynie do następnego pociągu lub na kolejny samolot. Jeżeli mamy kilka godzin przerwy to przechowalnia bagażu będzie dla nas idealnym wyjściem. Warto zostawić nasz bagaż i udać się na spacer.

Na dworcu lub lotnisku od dawna znajduje się przechowalnia bagażu, w której za niewielką opłatą możesz zostawić swoje rzeczy. Szafki mają różne wielkości, dlatego nawet przy wielkich walizach i plecakach na pewno zmieścisz wszystkie pakunki. Przechowalnie mieszczą się w miejscach publicznych i monitorowanych lub z własną ochroną – na pewno bezpiecznie przechowasz bagaż w takim miejscu. Część osób woli jednak swój bagaż mieć bliżej siebie i dla nich z całą pewnością idealna będzie przechowalnia bagażu otwarta całkiem niedawno na ulicy Szewskiej w Krakowie – http://luggagestorage.pl/ – dosłownie minutę od Rynku.

Kiedy uwolnimy się od ciężkich toreb i topornych walizek warto zajrzeć do najbliższego punktu informacji turystycznej. Każdy znajdzie tam przewodniki i darmowe mapki, które pomogą nam ustalić trasę spacerową zgodnie z czasem, który możemy na nią przeznaczyć. Warto też zapytać osobę pracującą w punkcie i polecane miejsca.

Kiedy wiemy gdzie idziemy wystarczy teraz kupić krakowski obwarzanek i spokojnym krokiem udać się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Jeżeli mamy czas i pogoda dopisuje, warto odwiedzić Wawel.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *