W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na wykonywanie pracy na wysokościach. Niestety takie zajęcie należy do niebezpiecznych. Wszyscy, którzy wykonują tego typu zawody powinni odbyć odpowiednie szkolenia wysokościowe, które ma za zadanie przygotować ich do niebezpiecznych sytuacji. Na rynku istnieje bardzo wiele firm oferujących zaaklimatyzowanie się do pracy na wysokościach. Kursy zazwyczaj podzielone są na konkretne działy, aby można było się odpowiednio przygotować do każdego zawodu.

Bardzo ważne jest przygotowanie się do pracy na wieżach kratowych, tutaj między innymi są zawarte te wysokociśnieniowe oraz pod napięciem. Kurs obejmuje techniki poruszania się w pionie oraz w poziomie po wierzy, a także asekuracje lub zjazdy na linie w sytuacjach kryzysowych. Aby przygotować się do takiej pracy specjaliści przygotowują kurs 2 dniowy, gdzie w każdym dniu trzeba przeznaczyć przynajmniej 6 godzin na zajęcie.

Bardzo wiele osób pracuje na słupach żerdziowych. Tutaj istotna jest technika poruszania się po takim słupie a także odpowiednia asekuracja. W tym wypadku często korzysta się ze słupołazów, więc ta umiejętność również jest doskonalona na takim kursie. Podobnie jak w pierwszym przypadku na kurs przeznaczonych jest 12 godzin.

Budowlańcy wykonujący prace wysokościowe na dachach również powinni odbyć kurs, który umożliwi im bezpieczną pracę na wysokości. Tutaj głównie chodzi o właściwe poruszanie się na takich powierzchniach. Na kurs przeznaczony jest jeden dzień.  W przypadku budowlańców równie ważna jest umiejętność poruszania się na elewacjach oraz skośnych dachach. W tym przypadku mowa o umiejętnym korzystaniu z liny oraz z ławeczek. Kurs trwa 3 dni a na jego realizacje przeznaczonych jest aż 22 godziny.

Polecana oferta szkoleń wysokościowych: rockmaster.com.pl/pl/szkolenia/szkolenia-wysokosciowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *