Bardzo ciekawy trekking górski w okolicy Mont Blanc, to oferta skierowana praktycznie do wszystkich. Wyprawy, organizowane przez większość biur podróży, zawierają zarówno opcje dla wymagających pasjonatów trekkingu, tych najbardziej doświadczonych, jak również dla osób początkujących. Tych, dopiero stawiających pierwsze kroki na alpejskich szlakach górskich. W każdym jednak przypadku trzeba powiedzieć, iż trekking górski w okolicy Mont Blanc zawsze będzie stawiać przed nami pewne wymagania. Niezależnie od poziomu trudności danego szlaku, nie możemy lekceważyć zagrożeń, jakie na nas czyhają na alpejskich trasach górskich.

Czy trekking górski w okolicy Mont Blanc, jest bezpieczny?

W zakresie bezpieczeństwa wszystko będzie zależeć od nas samych. Jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia i umiejętności a zdecydujemy się a samodzielne wyprawę w Alpy, to z całą pewnością nie będzie to bezpieczne rozwiązanie. W takich sytuacjach, zawsze powinniśmy w pierwszej kolejności korzystać z ofert biur podróży i wybierać się na zorganizowane wyprawy z cała grupą. Będzie to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze a poza tym, pozwoli nam nabrać doświadczenia na przyszłość, co przecież jest bardzo ważne.

Możemy więc powiedzieć, iż trekking górski w okolicy Mont Blanc jest z założenia w stu procentach bezpieczny. Jedynym zagrożeniem jesteśmy tak naprawdę my sami i nasza ignorancja. Dlatego też, zawsze sprawdzajmy poziom trudności poszczególnych wypraw, oraz szlaków. Jeśli uznamy, iż nie jesteśmy w stanie pokonać danego szlaku to bezpieczniej będzie zrezygnować i wybrać łatwiejszy wariant. A trzeba podkreślić, iż w Alpach, w okolicy Mont Blanc, znajdziemy naprawdę wiele, różnorodnych wariantów na pokonanie poszczególnych odcinków.

Niezbędne przygotowania.

Kluczową rolę jeśli chodzi o trekking górski w okolicy Mont Blanc, będą nasze przygotowania. Musimy w pierwszej kolejności skompletować niezbędny ekwipunek i zadbać o niezbędne fundusze. W kwestii kosztów, sama wyprawa wraz z biurem podróży może kosztować około 2500 PLN (lub mniej, w zależności od czasu trwania), plus około 500 EUR na wydatki na miejscu.

W kwestii wyposażenia, musimy zadbać o odpowiednie górskie buty i odzież. Do tego, niezbędny będzie stosunkowo pojemy (ok. 40 litrów) plecak, w którym będziemy mogli przenosić niezbędny ekwipunek oraz prowiant i zapasy wody na szlak. Plecak powinien być bardzo wygodny i posiadać zapięcie biodrowe, które ustabilizuje go podczas przemierzania górskich szlaków.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż TMB – trekking w okolicach Mont Blanc, będzie stawiać przed nami pewne wymagania, aczkolwiek nie są one nawet porównywalne z tymi, jakie trzeba spełnić przy zdobywaniu alpejskich szczytów. Dla osób początkujących jest to jednak doskonałe rozwiązanie aby nabierać doświadczenia alpejskiego i trochę przynajmniej poobcować z tak wysokimi szczytami. Z całą pewnością warto sprawdzić czy czasem nie trekking górski w okolicy Mont Blanc, będzie dla nas idealnym rozwiązaniem na najbliższy urlop z pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *