Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga od jego właściciela stałego pilnowania wielu spraw jednocześnie. Jedną zaś z ważniejszych kwestii, jest tutaj zabezpieczenie gospodarstwa na wypadek zdarzeń losowych, które mogłyby w wielu przypadkach doprowadzić nawet do bankructwa. Mamy tutaj na myśli chociażby działanie żywiołów, które przecież w stosunkowo krótkim czasie będą w stanie zniszczyć zabudowania rolnicze, czy też plony. Dlatego też, w trosce o dobro rolników i bezpieczeństwo rodzimego rolnictwa. Ustawodawca nałożył obowiązek wykupienia ubezpieczeń rolnych na wszystkich tych rolników, którzy posiadają powyżej jednego hektara trału upraw rolnych.

Zdarzenia losowe objęte ubezpieczeniem gospodarstwa rolnego.

Przede wszystkim warto tutaj wyszczególnić sobie sytuacje, w których ubezpieczenie OC gospodarstwa rolniczego, będzie przydatne. Aby uświadomić sobie jak bardzo istotnym zabezpieczeniem jest tego typu ubezpieczenie, wystarczy przypomnieć sobie wielką powódź, jaka nawiedziła nasz kraj w roku 1997, oraz sytuację wielu gospodarstw rolnych, przez których tereny przeszła fala powodziowa. Niestety, ale większość rolników nie posiadała wykupionych ubezpieczeń, wobec czego też, w wielu przypadkach nie mogli liczyć na pokrycie kosztów strat poniesionych w wyniku działania żywiołu, skutkiem czego, wiele z nich dziś już nie funkcjonuje. Gdyby ustawa o ubezpieczeniach rolniczych była uchwalona wcześniej, większość gospodarstw, bez trudu otrzymałaby odszkodowania, i była w stanie skutecznie odbudować straty po przejściu fali powodziowej. Ten przykład bardzo dobitnie pokazuje, jak ważne jest zabezpieczenie na wypadek działania sił atmosferycznych, a powódź jest tylko jedną z nich. Zawsze przecież może przez gospodarstwo przejść huragan, niszcząc zabudowania, czy też może się przytrafić gradobicie, które zniszczy również plony. Tylko dobra polisa ubezpieczeniowa będzie w tanie zapewnić rolnikowi w takich sytuacjach bezpieczeństwo.

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Oczywiście każdy z rolników musi tutaj na własną rękę wybrać sobie ubezpieczalnię, poprzez skrupulatne porównanie ofert poszczególnych ubezpieczalni, i wybór tej, której oferta będzie najbardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego z nich. W celu przeprowadzenia porównania wato skorzystać z usługi serwisu internetowego mojapolisa.net.pl, gdzie znajdziemy wszystkie oferty ubezpieczalni w jednym miejscu, gotowe do porównań, które ułatwią podejmowanie odpowiednich decyzji. W każdym bądź razie, ubezpieczenia rolnicze obowiązkowe są, a nawet jakby były w pełni dobrowolne, trudno zaprzeczyć ich pożyteczności. Zawsze przecież może się wydarzyć sytuacja, zupełnie niezależna od działania rolnika, która może zniszczyć wieloletnią pracę na roli, wobec których to sytuacji warto się skutecznie zabezpieczać.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *