Wyjazd na wakacje to podstawa dla każdego pracującego człowieka, bowiem urlop i związany z nim wypoczynek gwarantuje każdemu z nas możliwość regeneracji nadwątlonych sił witalnych. W końcu cały rok ciężkiej pracy, czy to fizycznej, czy też umysłowej, wpływa na osłabienie organizmu i systematyczne zatracanie zdolności do wysiłku oraz koncentracji na konkretnych zadaniach. Prawidłowy wypoczynek zaś jest w stanie dostarczyć nowej energii i sił, oraz pomóc w regeneracji wszystkich systematycznie wytracanych zdolności. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wakacyjnych wyjazdów, szczególnie w regiony takie jak Dolomity, gdzie będziemy mogli cały urlop spędzić w wyjątkowo aktywny sposób, a trzeba pamiętać, iż aktywny wypoczynek jest najlepszą formą wypoczynku, na jaką możemy sobie pozwolić.

Nieco więcej o Dolomitach.

Dolomity to pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch, leżące na trenie Alp Południowych. W paśmie tym co prawda nie znajdziemy najwyższych czterotysięczników, niemniej jednak jest tutaj sporo wysokich szczytów o wysokości ponad trzech tysięcy metrów. Do najważniejszych szczytów należy tutaj niewątpliwie zaliczyć:

  • Punta Penia – 3342 m n.p.m.
  • Antelao – 2363 m n.p.m.
  • Tofana di Mezzo – 3241 m n.p.m.
  • Punta Sorapiss – 3229 m n.p.m.
  • Monte Civetaa – 3220 m n.p.m.

Znajdują się one w krainie geograficznej Tyrol Południowy. Dolomity od 2009 roku wpisane san a listę światowego dziedzictwa UNESCO .

Wyjazd na trekking w Dolomity.

Jako, że najlepszą formą wypoczynku wakacyjnego jest wypoczynek aktywny, warto tutaj zdecydować się na wakacyjny trekking w Dolomitach w miejsce tradycyjnej już formy wypoczynku naszych rodaków, czyli wyjazdu do nadmorskiego hotelu i nie robienie niczego przez całe dwa tygodnie urlopu. Tym bardziej, iż jest to region wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, głównie dla turystów lubiących aktywne formy wypoczynku. Znajdziemy tutaj doskonale przygotowane trasy narciarskie, jak również wiele miejsc idealnych wręcz dla wspinaczy skalnych. Znaleźć tutaj można także bardzo ciekawe i atrakcyjne ścieżki rowerowe w górach, wobec czego trekking na rowerach górskich także będzie w tym rejonie należał do wyjątkowo udanych.

Organizacja wyjazdu.

Jeśli chodzi o zorganizowanie wakacyjnego trekkingu w Dolomitach to zdecydowanie najlepsza formą będzie skorzystanie z ofert licznych biur podróży, aczkolwiek trzeba będzie zwrócić uwagę na kwestię tego, czy dane biuro podróży posiada odpowiednie doświadczenie w organizacji wyjazdów trekkignowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że wyjazdy na trekking stanowią nieco inną formę wypoczynku, opartą na ciągłym przemieszczaniu się, wobec czego wymagają zupełnie innego podejścia w kwestii organizacji, a do tego wymagana jest dość szeroka wiedza i umiejętność sprawnej organizacji całego wyjazdu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *