Wybór okien do nowobudowanego domu jednorodzinnego to dość wymagające zadanie, bowiem chodzi tutaj nie tylko o kwestie estetyki zewnętrznej i wewnętrznej, ale także o parametry techniczne, które będą przekładać się na komfort ich eksploatacji oraz komfortowość całego domu. Dlatego też warto tej kwestii poświęcić nieco więcej uwagi, i nie skupiać się pod żadnym pozorem na oszczędnościach, bowiem w tym akurat przypadku nie ma sensu oszczędzać. Trzeba kupić okna dobre, odporne i wytrzymałe, aby zapewniły nam dogodne warunki do mieszkania a jednocześnie zagwarantowały odpowiednio wysoki poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.

Wybieramy okna ścienne.

Okna w pomieszczeniach mieszkalnych odgrywają bardzo ważną rolę, toteż już na etapie projektu domu określana jest ich przestrzeń, aby zapewnić wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych odpowiednie nasłonecznienie w czasie doby. Musimy tutaj wiec dobrać okna w taki sposób, aby ich ramy nie były nazbyt duże i nie zasłaniały zanadto prześwitu okiennego, aby nie ograniczać napływu światła słonecznego do wnętrza domu. Musimy tutaj także pamiętać o parametrach izolacji termicznej oraz akustycznej okien, aby zapewnić sobie odcięcie jak największej ilości hałasów dochodzących z zewnątrz, oraz ograniczyć straty cieplne domu, a trzeba pamiętać, iż okna są tutaj punktem bardzo newralgicznym, jeśli chodzi o straty ciepła. Tak więc musimy dopasować parametry techniczne okien do naszych konkretnych wymagań w konkretnym, określonym przypadku, a jednocześnie zadbać także o to, aby dobrać odpowiednią ich kolorystykę. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj na przykład okna PCV – Drew Dom Bielsko Biała, które na chwilę obecną uznawane są za jedne z lepszych okien dostępnych na naszym lokalnym rynku.

Wybieramy okna dachowe.

Zupełnie odrębnym zagadnieniem jest dobieranie okien dachowych, bowiem będą one w o wiele większym zakresie narażone na działanie warunków atmosferycznych, wobec czego też ich poziom wytrzymałości powinien być o wiele wyższy, niż zwykłych okien. Tutaj w końcu w czasie zawieruchy pogodowej, w czasie burz i gradobicia, grad, oraz kawałki drzew mogą bezpośrednio uderzać w szybę okienną. Wobec tego też, dobieranie okna dachowego powinno skupiać się przede wszystkim na dopasowaniu jego wytrzymałości i odporności na działanie warunków atmosferycznych, a co więcej musimy także pamiętać o prawidłowym jego montażu, aby w żadnym przypadku nie doszło do jakichkolwiek przecieków i tego typu zdarzeń, które będą negatywnie wpływać nie tylko na nasz komfort, ale przede wszystkim na samą konstrukcję dachu. Jednym słowem dobieranie okien dachowych jest zajęciem stosunkowo trudnym i skomplikowanym, nad którym trzeba się wyjątkowo dobrze skupić, aby wszystko było odpowiednio zabezpieczone a komfort korzystania z poddasza użytkowego stał na maksymalnie wysokim, możliwym do osiągnięcia poziomie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *