Wybór wylewki nie jest rzeczą prostą. Nim się go dokona należy uwzględnić wiele czynników i okoliczności. Przed wszystkim trzeba zwrócić uwagę na warunki panujące w pomieszczeniu, w którym zamierza się rozpocząć pracę oraz na przeznaczenie tego pomieszczenia. Wybór materiału jest tu kwestią zasadniczą. Posadzki betonowe mają inne cechy, niż wylewki anhydrytowe. Jeśli chce się położyć podłogę w hali fabrycznej, magazynie, chłodni bądź na parkingu, należy dobrać tworzywo, które sprosta dużym obciążeniom, niskiej temperaturze albo dużej wilgotności.

Posadzka w firmie
Posadzki przemysłowe powinny być, przede wszystkim, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Należy je wykonać z twardego i nieścieralnego materiału, który łatwo można czyścić. Posadzki przemysłowe stanowią podstawę dla kolejnych warstw podłogi – hydroizolującej, termoizolującej, wytłumiającej, ochronnej. Obecność tych warstw zależy od charakteru prac, jakie będą wykonywane w danym pomieszczeniu. Wierzchnia warstwa podłogi musi być odporna na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. W szczelinach i odpryskach gromadzi się bowiem bród. Mogą one także zagrażać bezpieczeństwu pracy – uszkadzać sprzęt lub być przyczyną kontuzji pracowników.

Posadzki betonowe mogą występować tak w pomieszczeniach przemysłowych, jak i mieszkalnych. Są one twarde i odporne na ścieranie. Nie pylą oraz łatwo można zmienić ich barwę. Wylewając je należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze wylewki te zbroi się. Po drugie, gdy powierzchnia posadzki jest znaczna, stosuje się dylatacje.

Alternatywa dla betonu
Wylewki anhydrytowe, będące alternatywą dla betonowych, są lekkie i elastyczne. Schną bardzo szybko, co sprawia, że prace remontowe bądź budowlane mogą przebiegać szybciej, niż wtedy, gdy stosuje się inny materiał. Anhydryt bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu można go śmiało stosować, gdy chce się zamontować ogrzewanie podłogowe. Wylewki anhydrytowe są cienkie, co sprawia, że szybko się nagrzewają i oddają dużo ciepła. Inną zaletą tego materiału jest wspomniana już elastyczność, która sprawia, że nie trzeba wykonywać nacięć dylatacyjnych.

Źródło: www.posadzka-przemyslowa.pl

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *