Współczesne wytwarzanie brykietu drzewnego, znacznie odbiega w swojej formie, od dotychczas stosowanych technologii. Obecnie, przede wszystkim, brykiet wytwarzany jest z odpadów z produkcji tartacznej i stolarskiej. Dzięki temu, koszty pozyskania materiału wsadowego są praktycznie znikome. Nikt nie prowadzi specjalnie wycinek po to, aby pozyskać surowiec do przemielenia i produkcji brykietu. Najczęściej jest to odpad poprodukcyjny. Czasami, wytwarzanie brykietu będzie realizowane także z całych drzew, ale tylko pod warunkiem, iż nie nadają się one do dalszego przetwarzania ze względu na uszkodzenia, czy też różne schorzenia.

Jak przebiega wytwarzanie brykietu z odpadów drzewnych?

Przede wszystkim, najważniejszą kwestią jest tutaj to, iż odpady przeznaczone do przetwarzania ba brykiet drzewny, musza zostać prawidłowo wysuszone. Nie jest dopuszczalne wytwarzanie brykietu z materiału nazbyt zawilgoconego. Wynika to z przebiegu samego procesu produkcyjnego. W toku formowania brykietów, wyciskana jest z nich naturalna żywica, która jednocześnie stanowi, naturalne, ekologiczne lepiszcze do brykietów. Nadmierna ilość wilgoci, będzie także wyciskana razem w żywicą, co niestety nie jest korzystne ze względu na osłabienie wiązań kostek brykietu. Dlatego też, w tym przypadku, koniecznością jest dostarczanie do przetwarzania jedynie wiórów, trocin oraz zrębków drzewnych, odpowiednio wcześniej wysuszonych. Pozwoli to na prawidłowy przebieg całego procesu, w wyniku którego otrzymamy dobrej klasy materiał opałowy.

Maszyny do produkcji brykietu.

Bardzo ważną rolę w całym procesie produkcji odgrywają odpowiednio dobrane maszyny do produkcji brykietu. Obecnie, zdecydowanie najbardziej popularne są nowoczesne brykieciarki, dostarczane na rynek przez firmę Briklis Polska. Jest to doświadczony dostawca technologii do wytwarzania brykietu drzewnego. Firma jest w stanie dostarczyć nam zarówno klasyczne brykieciarki, jak również duże linie produkcyjne, dostosowane do konkretnych warunków produkcji u danego przedsiębiorcy. Linie produkcyjne, umożliwiają nam jeszcze wydajniejsze wytwarzanie brykietu drzewnego. Mogą bowiem być wyposażone w indywidualne rozdrabniarki czy też suszarki. Pozwoli nam to przyjmować na produkcję nawet materiał nieco większy i bardziej zawilgocony. W procesie produkcji zostanie bowiem odpowiednio rozdrobniony oraz wysuszony.

Podsumowanie.

Generalnie, musimy tutaj więc podkreślić, iż obecnie, wytwarzanie brykietu, jest realizowane przede wszystkim w oparciu o najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Dzięki temu, możemy osiągnąć wysoki poziom wydajności a przede wszystkim jakości produkcji. Możemy także wykorzystywać niemalże dowolny surowiec, bowiem nowoczesne linie produkcyjne, są w stanie skutecznie przygotować każdy rodzaj surowca. Można więc powiedzieć, iż wytwarzanie brykietu drzewnego jest zaawansowanym technologicznie procesem, zapewniającym nam wysoki poziom wydajności oraz jakości produkcji.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *