Nasza twarz jest naszą wizytówką. Powinniśmy dbać o nią jeszcze wtedy, gdy jest młoda i jędrna – wówczas długo będzie cieszyła nas swoim naturalnym pięknem. Choć obecnie znamy wiele świetnych i skutecznych zabiegów odmładzających i sprawiających, że w ciągu kilku minut nasza skóra z pomarszczonej i obwisłej może stać się gładka i napięta, a nasze zęby w parę godzin staną się białe i równe, to poprawianie urody skalpelem czy za pomocą mocno ingerujących w nasze ciało metod pozostawia ślady i wciąż wygląda delikatnie nienaturalnie. Dlatego tak istotne jest to, aby już od młodych lat dbać o swoją skórę na twarzy. Jest ona delikatna, cienka i stale wystawiona na mróz, wiatr i słońce, przez co wszelkie zmiany starzenia ciała są na niej widoczne bardziej niż w innych miejscach. Jeśli jednak zadbamy o skórę w wieku dwudziestu lat, fundując jej profesjonalne zabiegi i rozpieszczając ją, wówczas będzie ona z pewnością utrzymywała świeżość i promienny wygląd jeszcze długo po tym, jak przekroczymy magiczną czterdziestkę.

Podstawowym zabiegiem, jakie powinniśmy wykonywać regularnie dla swojej twarzy, jest oczyszczanie twarzy. Polega ono na złuszczaniu martwego naskórka i wnikaniu głęboko w pory skóry, by usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone od ostatniego czyszczenia. Z oczyszczaniem skóry jest jak z czyszczeniem srebra – fundowanie mu co jakiś czas zabiegu czyszczenia i polerowania sprawi, że będzie się ładnie prezentowało i błyszczało, a konserwowanie odpowiednimi preparatami sprawi, że nie będzie się tak szybko brudziło. Nasza twarz do prawidłowej produkcji kolagenu, który czyni ją jędrną i mocną, potrzebuje regularnego pobudzenia.

Najlepsze jest pobudzenie mechaniczne – wówczas komórki skóry produkujące kolagen aktywują się i działają prężniej. Gdy chodzi o oczyszczanie twarzy, to Kraków ma wiele wspaniałych gabinetów kosmetycznych, które oferują ten zabieg za pomocą najnowszych metod – mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, czy innych, doskonale opracowanych, bezpiecznych dla skóry i poprawiających jej wygląd od pierwszego zabiegu.

Wpisz również w wyszukiwarkę massages Kraków (http://jadoreinstytut.com/en/massages-and-spa/), aby uzyskać informacje na temat profesjonalnych masaży twarzy i ciała. Takie regularne masaże poprawiają ukrwienie i produkcję kolagenu, przez co po kilkunastominutowej sesji raz w tygodniu będziemy się czuć młodziej, jędrniej, a nasza skóra będzie wyglądała promienniej.

Kiedy skóra pomimo wszelkich zabiegów i tak traci jędrność, co niestety wraz z wiekiem jest nieuniknione, wówczas należy zastosować bardziej radykalne środki – botox Krakow. Botox to najpopularniejsza metoda błyskawicznego uzupełniania zmarszczek mimicznych, bruzd na czole lub bruzd wokół ust. Niestety, takie zmarszczki nie wyglądają estetycznie i pomimo dobrego makijażu i pięknego stroju, możemy czuć się z nimi staro i niepewnie. Stosowanie botoxu raz na jakiś czas pozwoli zachować skórę gładką, jędrną i młodą. A to właśnie skóra twarzy jest odbiciem naszego stanu zdrowia,. a nawet naszego zadowolenia z życia, należy więc o nią dbać.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *