Kupno mieszkania to dla każdego z nas bardzo często inwestycja najważniejsza, która wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego na resztę naszego życia, oraz pozbycia się wszystkich dotychczasowych oszczędności. Dlatego też, powinniśmy tutaj przede wszystkim skupić się na tym, aby zagwarantować sobie iż inwestycja ta będzie przeprowadzona starannie i bezpiecznie, a co za tym idzie, nasze pieniądze nie będą zmarnowane, zaś kupione przez nas mieszkanie będzie spełniać nasze wszystkie oczekiwania. Generalnie przydać się może fachowa pomoc, lub przynajmniej wstępne pozyskanie informacji na ten temat, aby nie okazało się iż zakup mieszkania był inwestycją nietrafioną, zaś my musimy teraz spłacać przez 30 lat kredyt zaciągnięty w banku, a do tego wszystkiego czeka nas potężny remont mieszkania na który po prostu nie mamy pieniędzy.

Stan techniczny mieszkania.

W pierwszej kolejności, zanim w ogóle przystąpimy do porównywania poszczególnych ofert, należy sprawdzić w wybranych przez nas mieszkaniach (tych które spełniają nasze oczekiwania odnośnie lokalizacji), jak przedstawia się ich stan techniczny. Pod lupę powinny pójść wszystkie instalacje wewnętrzne, stan ścian, okien, drzwi, oraz ewentualnie pozostające w mieszkaniu wyposażenie. Warto tutaj zatrudnić odpowiednich fachowców, czyli elektryka oraz hydraulika, aby sprawdzili oni stan instalacji gazowych, elektrycznych i wodnych, co zapewni nas iż wszystko w tym zakresie jest ok. Warto także zaprosić jakiegoś dobrego fachowca w zakresie budownictwa, który będzie w stanie określić czy mieszkanie wymaga jakichkolwiek dodatkowych nakładów a jeżeli tak, to jakich, aby tę kwotę ewentualnie próbować wynegocjować od sprzedającego. Jednym słowem musimy się tutaj upewnić, że w mieszkaniu jest wszystko jak najbardziej na swoim miejscu.

Porównanie ofert

Kiedy już określimy parametry w zakresie technicznym wszystkich wybranych przez nas ofert, będzie można przystąpić do ich bezpośredniego zestawienia ze sobą w celu dokonania porównania. Rzecz jasna niektóre z nich mimo gorszego stanu technicznego będą dla nas bardziej atrakcyjne przez wzgląd na lokalizację, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż nie zawsze będzie to najważniejsze kryterium. Warto tutaj skorzystać z wparcia odpowiedniego biura nieruchomości, które będzie w stanie zagwarantować nam właśnie takie porównanie przeprowadzone w rzetelny i profesjonalny sposób. Jednym z takich biur jest na przykład biuro nieruchomości Kotwicki, cieszące się w Rybniku dość dobrą renomą. Tego typu biura mają z reguły gotowe bazy danych mieszkań na sprzedaż, wraz z dokładnym opisem ich stanu technicznego, oraz wyszczególnieniem dodatkowych kosztów, wobec czego będziemy mogli dobrać ofertę bez konieczności samodzielnego przeprowadzania oględzin. Tutaj biuro nieruchomości będzie ponosiło pełna odpowiedzialność w tym zakresie.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż na chwilę obecną, praktycznie wszystkie mieszkania na sprzedaż w Rybniku znajdują się w bazach danych agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, toteż nie trzeba już mozolnie odwiedzać każdego z nich celem przeprowadzania badania ich stanu technicznego. Odwiedziny pozostawiamy sobie tylko w celu ogólnych oględzin i sprawdzenia czy będzie nam dane mieszkanie pasowało tak po prostu, w ogólnym wymiarze. Potem pozostanie już nam tylko podjęcie ostatecznej decyzji oraz zakup odpowiedniego, dobrego i wygodnego mieszkania w Rybniku, najlepiej z dogodna lokalizacją blisko centrum.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *