Wielu z nas lubi samemu majsterkować, wykonywać drobne naprawy, małe remonty lub przeprowadzać bardziej skomplikowane prace budowlano – wykończeniowe. Samodzielne wykonywanie tych czynności niewątpliwie daje dużo satysfakcji, poczucie spełnienia oraz gwarantuje odpowiedni poziom zaangażowania i jakości. Niezależnie od wykonywanej pracy bardzo ważnym jest dobór odpowiednich materiałów i narzędzi.

Jedną z częściej wykonywanych czynności przez majsterkowiczów jest wiercenie. Należy zatem zadbać o odpowiedni komplet narzędzi i dodatków. Podstawowym urządzeniem jest wiertarka. W zależności od wykonywanych prac należy ją odpowiednio dobrać. Do większości prac wystarczy średniej mocy wiertarka udarowa. Można wybrać model z zasilaniem akumulatorowym lub sieciowym. Ponadto w zależności od preferencji głowica takiej wiertarki może posiadać uchwyt samozaciskowy lub z kluczykiem. Wykonując bardziej wymagające prace, szczególnie gdy wiercimy w betonie, powinniśmy zastanowić się nad zakupem młota udarowego SDS. Pozwala on na dużo łatwiejsze wiercenie w twardych betonowych powierzchniach.

narz4

Oprócz wiertarki bardzo ważnym jest wybór odpowiednich wierteł. Należy zadbać o ich jakość, rodzaj oraz zestaw odpowiednich rozmiarów. Wiertło do drewna jest odpowiednie właśnie dla tego materiału i nie będzie sprawdzało się np. wiercąc w metalu lub betonie. Również wiertło do metalu jest odpowiednie dla tego właśnie materiału. Często zdarza się, że źle dobrane wiertła nie tylko nie dają odpowiedniego efektu, ale również ulegają uszkodzeniu. W betonie należy wiercić otwory z użyciem wierteł udarowych. Wiertło SDS powinno być stosowane w urządzeniach z odpowiednim uchwytem SDS, np. w młotach udarowych. Młot udarowy z wiertłem SDS jest bardzo skuteczny nawet w bardzo twardych powierzchniach betonowych. Sprawdź ofertę wierteł do metalu na stronie http://metaltech.sklep.pl/c/1653/wiertla-do-metaluobrobka-drewna-i-metalu-narzedzia.html

wier5

Zakupując wiertarkę, młot udarowy lub zestawy odpowiednich wierteł warto postawić na markowe produkty. Posiadają one odpowiednią gwarancję, dużo rzadziej ulegają usterkom oraz zapewniają dużo wydajniejszą pracę.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *