Współcześnie w kwestii ogrzewania naszych domów i mieszkań, coraz częściej sięgamy po nowoczesne rozwiązania technologiczne. Podyktowane jest to koniecznością minimalizowania zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Wobec czego też, musimy tak rozwiązywać problem ogrzewania, aby jak największe ilości ciepła wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Obecnie możemy także skorzystać z nowoczesnego grzejnika kanałowego, z miejsce standardowych grzejników ściennych. Co prawda trzeba będzie liczyć się z pewnymi trudnościami w zakresie montażu, niemniej jednak korzyści płynące z zastosowania tego rozwiązania będą bardzo wymierne. Zobaczmy zatem, jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy.

Montaż grzejnika kanałowego w istniejącej instalacji grzewczej.

Przede wszystkim, najbardziej problematycznym może się okazać, montaż grzejnika kanałowego w istniejącej już instalacji grzewczej. Tutaj trzeba będzie bowiem dokonać pewnych przeróbek instalacji, co nie zawsze jest taki proste i łatwe w realizacji. Warto jednakże podkreślić, iż w stosunku do innych rozwiązań, tutaj prac będzie zdecydowanie najmniej. Będą też one w bardzo niewielkim zakresie ingerować w strukturę budynku. Jedynym, największym tutaj problemem, będzie konieczność wycięcia koryta w podłogach, w którym zamontowany będzie grzejnik kanałowy. Do wyciętego na głębokość 100mm kanału wprowadzamy grzejnik, a następnie musimy jeszcze doprowadzić do niego zasilanie oraz powrót czynnika grzewczego. To jest jednak o wiele mniejszym problemem. Najważniejsze więc dla montażu grzejnika kanałowego będzie to, aby podłogi były odpowiednio grube i nie osłabiły swojej konstrukcji wskutek wycięcia kanału pod montaż grzejnika kanałowego. Pozostałe problemy raczej będą tutaj mało istotne.

Zalety zastosowania grzejnika kanałowego.

Warto tutaj zwrócić także uwagę na korzyści jakie będą dla nas płynąć w związku z zastosowaniem grzejnika kanałowego w konkretnym pomieszczeniu. Przede wszystkim wzrośnie nam komfort cieplny, bowiem tutaj będziemy mieć szybsze rozprowadzanie ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Wynika to głównie z faktu tego, iż we wnętrzu grzejnika kanałowego zamontowany będzie wentylator. Jest to oczywiście wentylator niskoobrotowy, pracujący bardzo cicho i pobierający niewiele energii. Zapewnia on szybką dystrybucją ciepłego powietrza w pomieszczeniu, co przekłada się na szybszy czas jego nagrzewania, jak i większą odporność na wychładzanie. W tradycyjnych grzejnikach ściennych, będziemy mieć do czynienia z rozprowadzaniem powietrza konwekcyjnie, co przekłada się na dłuższy czas rozgrzewania. Warto więc pamiętać o tej zalecie. Może ona bowiem w bardzo wyraźny sposób przyczynić się do podniesienia poziomu efektywności ogrzewania w całym domu. Głównie za sprawą szybszego wykorzystywania energii cieplnej produkowanej w procesie spalania materiałów opałowych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *